kolej

Wychodząc naprzeciw projektantom sieci pokładowych, w oparciu o rozbudowaną funkcjonalność warstwy 2 i 3 przełączników pokładowych, opracowaliśmy gotową do implementacji koncepcję IP Train zapewniającą najwyższy poziom niezawodności systemowej dostępny na rynku. Przełączniki pokładowe z naszej oferty są z powodzeniem stosowane w systemach: informacji pasażerskiej, monitoringu, zliczania pasażerów, biletowych i interkomowych. Najszybsze na rynku rozwiązania hotspotowe zapewniają komfortowy dostęp do sieci Wi-Fi dla pasażerów i oferują bogaty wachlarz usług oferowanych pasażerom pojazdów.

W 100% europejska produkcja przełączników pokładowych – zgodnych z normą EN50155 – posiada certyfikaty potwierdzone badaniami takich parametrów jak: kompatybilność elektromagnetyczna, poziom ochrony przeciwprzepięciowej, wytrzymałość na wstrząsy i wibracje, testy temperaturowe, testy wytrzymałości dielektrycznej, testy niepalności. Jeśli dodamy do tego jednorodną platformę systemu WeOS, kompaktowe niewielkie wymiary i możliwość obsługi sieci Gbit oraz portów PoE, to otrzymamy odpowiedź dotyczącą ogromnego sukcesu tych produktów.

Równolegle Tekniska Polska rozwinęła ofertę rozwiązań track-sideowych, które z uwagi na krytyczne dla bezpieczeństwa prowadzenia ruchu pociągów wymogi muszą zapewniać nie tylko długoterminową i stabilną pracę, ale również jej ciągłość niezależnie od wystąpienia sytuacji awaryjnych. Główne obszary zastosowań w aplikacjach track-sideowych to: systemy ERTMS-2, samoczynne blokady liniowe, komunikacja dla liczników osi, systemy przejazdowe, systemy sterowania i rozgrzewania zwrotnic, trakcyjne systemy zależnościowe, systemy pożarowe i alarmowe, systemy komunikacji rezerwowej dla stacji trakcyjnych, systemy odstraszania zwierząt, systemy monitoringu wizyjnego.

Dedykowane produkty

Wybrane referencje i aplikacje

transport

Aglomeracje miejskie są szczególnie zainteresowane rozwojem transportu publicznego i stosowaniem w tym obszarze zaawansowanych rozwiązań, pozwalających w racjonalny oraz ekologiczny sposób zoptymalizować zagadnienie przemieszczania się osób. Dynamika rozwoju systemów transportowych szczególnie uwidacznia się w aplikacjach dedykowanych sektorowi (szeroko rozumianego) transportu miejskiego. Dzięki długoterminowej i stabilnej pracy urządzeń – pasażer zarówno oczekujący na przystanku jak i ten przebywający w pojeździe, pozostaje cały czas objęty zasięgiem usług oferowanych przez nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwa transportu publicznego.

Obszary najczęstszego wykorzystania platformy transmisji danych oferowanej przez Tekniska Polsk, to: przystankowe i mobilne systemy dynamicznej informacji pasażerskiej, systemy monitoringu na pojazdach i w miejscach obsługi podróżnych, systemy lokalizacji pojazdów, systemy emisji reklam, systemy infotainmentu, zintegrowane systemy ecodrivingu, systemy zliczania pasażerów, systemy hotspotów pokładowych WiFi, systemy mobilnych biletomatów, czy systemy obsługi serwisowej. Każdy z systemów wymaga niezawodnej i stabilnej transmisji zarówno lokalnej (pojazd, przystanek) jak i zdalnej (wymiana informacji pomiędzy systemami). Nie bez znaczenia jest spełnienie stosownych norm transportowych (m.in. EN50155, ECE Reg. E810R-047056) i odpowiedni poziom odporności na zmienne warunki środowiskowe. Całokształt wysiłków składa się na komfort i bezpieczeństwo podróżnych.

Tekniska Polska Sp. z o. o. jako dostawca systemów transmisji danych, takich producentów jak: Westermo, Conel, czy CalAmp – od lat współpracuje z wiodącymi integratorami branży transportowej. Dziesiątki zrealizowanych aplikacji najlepiej świadczą o jakości i potencjale oferowanych rozwiązań.

Dedykowane produkty

Wybrane referencje i aplikacje

drogi_autostrady

Rozwijane z dużą dynamiką Inteligentne Systemy Transportowe wymagają stosowania rozwiązań zapewniających szybką i niezawodną wymianę informacji, przesyłania obrazu, sterowania potokami ruchu w zależności od zmieniających się warunków drogowych. Wszędzie tam z powodzeniem wpasowują się rozwiązania transmisyjne oparte o medium światłowodowe, miedziane i radiowe.

Rozwiązania z oferty Tekniska Polska idealnie wpasowały się w obszar transmisji danych dla: sterowników sygnalizacji świetlnej w układach skorelowanych, detektorów natężenia ruchu (wideo-detektory), systemów monitoringu wizyjnego skrzyżowań, znaków zmiennej treści, drogowych stacji meteorologicznych w korelacji z tablicami VMS, stacji preselekcyjnego ważenia pojazdów, systemów priorytetów dla komunikacji miejskiej i pojazdów uprzywilejowanych, systemów dynamicznej informacji pasażerskiej, systemów rejestracji pojazdów przejeżdżających na czerwonym świetle, systemów sterowania oświetleniem ulicznym, centrów sterowania ruchem i wielu innych.

Tekniska Polska oferuje rozwiązania dla aplikacji stacjonarnych i mobilnych. Skrzyżowania wyposażone w światłowody wykorzystują skutecznie switche z rodziny Lynx dedykowane dla trudnych i zmiennych warunków pogodowych. W aplikacjach mobilnych królują rozwiązania radiowe bazujące na zasobach operatorskich. Oferowane routery nie tylko zapewniają komunikację ze światem zewnętrznym przesyłając informacje lokalizacyjne, ale i pozwalają realizować płatności, korzystać z internetu i co najważniejsze zapewnić bezpieczeństwo pasażerom (monitoring online w sytuacjach zagrożenia). Zaś uniwersalna platforma hardwareowa i softwareowa została doceniona przez wielu dostawców systemów transportowych.

 

Dedykowane produkty

Wybrane referencje i aplikacje

Top