systemy_sterowania

Współczesne zakłady produkcyjne z uwagi na rygorystyczne technologie produkcyjne coraz częściej wymagają pewnego i nieprzerwanego zasilania w energię elektryczną. Z uwagi na wspomnianą niezawodność zakład może posiadać kilka niezależnych punktów zasilania: własną stację WN/SN zasilaną z linii Zakładu Energetycznego, dedykowanie linie SN czy rezerwowo własne generatory.

Pewny, ale zarazem skomplikowany układ zasilania wymaga zaś równie bezpiecznego i niezawodnego układu sterowania i nadzoru, w tym coraz częściej – systemu zdalnego. System sterowania i nadzoru pracuje najczęściej w oparciu o dostępne na obiekcie przemysłowe sieci komunikacyjne.  Rozwiązania sieciowe znakomicie wpisują się w realia współczesnych przemysłowych systemów transmisyjnych, zapewniając: realizację układów transmisyjnych w oparciu o kable światłowodowe, kable miedziane (w tym kable sterownicze i nieużywane ale sprawne parowe kable telekomunikacyjne) oraz szeroko rozumianą łączność radiową; bardzo dużą elastyczność rozwiązań (gniazda SFP, switch wraz z zaimplementowanym serwerem portów szeregowych); redundantny układ transmisji (ring FRNT, rezerwowe łącze G.SHDSL, redundantny modem radiowy); bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności (zagwarantowany przez wysoki współczynnik MTBF, pięcioletnia gwarancja, redundantny układ zasilania, czy też w pełni przemysłowe wykonanie).

W powyższej aplikacji zastosowano (w warstwie komunikacyjnej) switche warstwy trzeciej RedFox. W warstwie szkieletowej switche połączone są redundantnym pierścieniem optycznym pracującym w protokole FRNT. Unikalny protokół FRNT gwarantuje szybką i niezawodną rekonfigurację w przypadku wystąpienia awarii sprzętu lub któregoś z połączeń. Na potrzeby przyłączenia oddalonego geograficznie obiektu o relatywnie mniejszej ważności, wykonano połączenie Dual Homing. Switche RFIR, dzięki swej funkcjonalności zapewniają agregacje obu ringów (FRNT i Dual Homing) w jedną logicznie spójną sieć.

Dedykowane produkty

Wybrane referencje i aplikacje

zdalny_dostep

Rozproszone układy automatyki spowodował, że zdalny dostęp stał się nie tylko udogodnieniem ale i koniecznością przy budowie nowoczesnej infrastruktury. Operatorom oraz użytkownikom stawia się trudne wymagania w postaci stałej i bezpiecznej wymiany danych. Sektor energetyczny, ciepłowniczy, wodno-kanalizacyjny oraz wiele innych wykorzystują systemy komunikacji bezprzewodowej, opartej o infrastrukturę operatorską, zwracając uwagę na ekonomiczny (niskie koszty) i techniczny (łatwość implementacji) aspekt wdrażania tego typu rozwiązań.

Układy te stosowane są do monitorowania, nadzorowania i sterowania urządzeniami technologicznymi, dlatego wymagany jest wysoki poziom niezawodności oraz bezpieczeństwa. Połączenia bezprzewodowe, mogą również służyć jako systemy tworzenia kopii zapasowych w przypadku awarii standardowych połączeń komunikacyjnych. Rozwiązania proponowane przez Tekniska Polska spełniają wszelkie wymagania potrzebne do realizacji zdalnego dostępu. Modułowość i w następstwie elastyczność rozwiązań pozwala tworzyć liczne konfiguracje spełniające wymagania konkretnej aplikacji.

Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym aplikacjom oferujemy rozwiązania komunikacyjne najwyższej jakości, a szerokie portfolio produktów pozwala na realizacje każdego zadania, czego dowodem są liczne projekty w Polsce, Europie i na świecie.

Dedykowane produkty

Wybrane referencje i aplikacje

linie_produkcyjne

Rozwój nowych technologii przenosi się do każdej dziedziny przemysłu. Nie inaczej stało się również z automatyką przemysłową. Nie znajdziemy teraz nowoczesnego sterownika, który nie mógłby być wyposażony w interfejs Ethernet. Producenci sprzętu komunikacyjnego prześcigają się w rozwiązaniach często zapominając o jednym: komunikacja szeregowa jest i będzie obecna w automatyce jeszcze przez lata. Urządzenia z oferty Tekniska Polska łączą w sobie technologie TCP/IP oraz komunikację szeregową.

Dla zwiększenia wydajności i elastyczności sieci najlepszym rozwiązaniem jest grupa przełączników sieciowych warstwy 2 oraz warstwy 3, które poza funkcjonalnościami switacha/routera, pozwalają, by modernizowana/budowana sieć stała się czymś więcej niż siecią jednej technologii. Proponowane rozwiązania umożliwiają zarówno komunikację szeregową (RS-232 lub RS-422/485), jak i dla urządzeń końcowych, wymagających większych przepustowości komunikację IP z prędkościami 10/100/1000 Mbit/s, w ramach tego samego urządzenia. W wielu zakładach produkcyjnych spotykamy istniejącą rozległą infrastrukturę miedzianą, a potencjalna migracja do technologii światłowodowych generuje większe koszty. Seria przełączników Wolverine umożliwia ponowne wykorzystanie istniejących połączeń kablowych (dwa przewody) do realizacji komunikacji TCP/IP (przepustowość do 15,3 Mbit/s), jednocześnie pozostawiając możliwość realizacji transmisji szeregowej (RS-232/422/485). Mamy możliwość stopniowej migracji z technologii szeregowych do technologii IP.  Umożliwi to połączenie oddzielnych sieci w celu łatwiejszego zarządzania, tworząc bardziej efektywny i skalowalny system, mogący obsługiwać wiele aplikacji we wspólnej sieci. Dodatkowym atutem rozwiązań opartych o WeOS jest funkcjonalność bramy Modbus, która umożliwia konwersję pomiędzy protokołami ModbusRTU / ModbusTCP.

Mnogość oferowanych technologii oraz najwyższej jakości urządzenia, które mogą pracować w ekstremalnych warunkach, wychodzi naprzeciw najbardziej wymagającym aplikacjom.

Dedykowane produkty

Wybrane referencje i aplikacje

Top