-
1 Lut
CONEL – 3 LATA GWARANCJI -
1 Mar
Industrial Internet of Things -
20 Kwi
Konferencja Kolejowa 2017 -
11 maja
Ultranowoczesne sieci pokładowe -
15 maja
Inwestuj w cyberbezpieczeństwo! Nasilenie cyberataków na świecie. -
28 Cze
Ransomware Petya atakuje Ukrainę -
14 Lip
Nowe Vipery dwudziestoportowe -
1 Sie
15-lecie Tekniska Polska -
16 Sie
Tekniska Polska w Social Media -
14 Wrz
Relacja z Energetab 2017 -
26 Wrz
Relacja z targów w Gdańsku -
13 Gru
Doskonałe rozwiązania sieciowe -
15 Mar
Zabezpieczenie infrastruktury krytycznej -
20 Mar
Relacja z Automaticon 2018 -
6 Kwi
W nowoczesnym pociągu -
10 Kwi
CyberSec w jeden dzień -
16 Kwi
Szkolenie MPLS-TP dla branży kolejowej -
24 Kwi
Redundancja połączeń w systemach o znaczeniu krytycznym -
25 Kwi
Akademia Tekniska Technologia MPLS-TP -
27 Kwi
Najlepszy referat -
8 maja
Systemy pomiaru prędkości -
18 maja
Zapobieganie cyberatakom -
22 maja
Przemysłowe sieci MPLS-TP – następca SDH -
25 maja
Wśród pionierów innowacyjności -
12 Cze
Mówimy o cyberbezpieczeństwie -
22 Cze
Cyberbezpieczeństwo na EMT-Tour 2018 -
6 Sie
Praktyki w Tekniska -
3 Wrz
Tysiące Polaków szantażowane mailem -
14 Wrz
EMT-Tour Cyberbezpieczeństwo -
20 Wrz
Relacja z targów InnoTrans 2018 -
26 Wrz
Jesteśmy Partnerem 4th Cybersec Forum -
24 Paź
Konferencja Górnicza -
25 Paź
Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości -
26 Paź
EMT Tour październik ’18 -
6 Lis
Warsaw Industry Week -
7 Lis
VIII Kongres Kolejowy -
8 Lis
VIII Konferencja Energetyka na Kolei -
19 Lis
Konferencja PWNIng -
20 Lis
Konferencja SIWE -
30 Lis
EMT Tour – listopad -
10 Gru
I Konferencja “Bezpieczeństwo na kolei” -
22 Sty
Konferencja partnerów OTN Systems -
20 Lut
Bezpłatne webinarium Westermo. Segmentacja sieci a cyberbezpieczeństwo -
20 Lut
Infrasec Forum 2019 -
13 Mar
XVI Konferencja Telekomunikacja i Informatyka na Kolei -
21 Mar
Europejskie Forum Taborowe 2019 -
20 maja
Konferencja CyberTek 2019 -
12 Cze
IV Konferencja Naukowo-Techniczna w Kielcach -
22 Sie
Cyberbezpieczeństwo Kluczowej Infrastruktury Transportowej -
17 Wrz
32. targi Energetab 2019 -
24 Wrz
13. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2019 -
16 Paź
Warsztaty “Architektura bezpieczeństwa w środowisku ICS” -
30 Paź
CYBERSEC 2019, Cybersec Women -
13 Lis
Warsaw Industry Week 2019, IV edycja targów -
26 Lis
XVII Konferencja SIwE’19 -
4 Gru
XVII edycja konferencji organizowanej przez SITK -
5 Gru
II edycja konferencji „Bezpieczeństwo na Kolei” -
15 Wrz
ENERGETAB 2020 -
22 Wrz
InnoTrans 2020 -
24 Lis
XIX Konferencja SIWE
- 102
CONEL – 3 LATA GWARANCJI
Miło nam poinformować że wszystkie routery, switche i modemy bezprzewodowe marki CONEL zostały objęte nową, TRZYLETNIĄ GWARANCJĄ producenta. Przypominamy, że CONEL to marka doskonałych przemysłowych urządzeń bezprzewodowych. Switche i routery przemysłowe CONEL gwarantują stabilną i bezpieczną łączność bezprzewodową w każdej aplikacji sieciowej. Modułowa budowa i bardzo szerokie możliwości konfiguracji każdego z urządzeń ułatwiają dopasowanie do zastosowań w rozwiązaniach każdej skali. Switche i routery CONEL doskonale sprawdzają się w takich aplikacjach sieciowych jak Inteligentne Systemy Transportu ITS (informacja drogowa, monitoring stanu dróg, monitoring obiektów, odcinkowy pomiar prędkości), Systemy Informacji Pasażerskiej SIP, monitoring i akwizycja parametrów pracy systemów infrastruktury przemysłowej jak gazociągi, rurociągi naftowe, wodociągi, stacje pogodowe, czy systemy zdalnego dostępu do wszelkich obiektów wymagających zdalnego nadzorowania bądź diagnostyki i serwisu jak roboty przemysłowe, linie produkcyjne, czy układy automatyki przemysłowej.
- 0103
Industrial Internet of Things
Industrial Internet of Things (IIoT) – Przemysłowy Internet Rzeczy – rynek którego wartość na rok 2025 jest szacowana na 4 biliony dolarów i kilkadziesiąt miliardów sztuk urządzeń i czujników. Całościowa zmiana podejścia do transmisji danych. Rewolucja technologiczna, której jesteśmy świadkami. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia nowego działu tematycznego, który pojawił się w naszym serwisie internetowym. Dział ten w całości poświęciliśmy zagadnieniom Internet of Things czyli Internetu Rzeczy. Dziedzina ta na nowo definiuje rozwiązania komunikacyjne i systemowe stosowane w świecie IT. Jej przemysłowa odmiana znana jako Industrial Internet of Things (IIoT) z niespotykaną dynamiką wkracza w hermetyczne do tej pory obszary przemysłowej transmisji danych oraz sieci i systemów przemysłowych OT. W ofercie Tekniska Polska, głównymi przedstawicielami tej gałęzi są routery – gateway’e serii SmartSwarm wyposażone m.in. w protokół MQTT oraz seria transmiterów Wzzard działających autonomicznie, wyposażonych we wbudowane czujniki wielkości fizycznych oraz możliwość przyłączenia czujników zewnętrznych i – co najważniejsze – obsługujących protokół WiFimesh, dzięki któremu moduły Wzzard tworzą autonomiczną sieć transmisyjną w topologii mesh. Zachęcamy Państwa do śledzenia tego działu tematycznego ze szczególną uwagą, gdyż zaangażowanie Tekniska Polska w Industrial Internet of Things będzie – zgodnie ze światowymi trendami – systematycznie wzrastać.
- 20-2104
Konferencja Kolejowa 2017
Za nami kolejna edycja Akademii Tekniska poświęcona tym razem branży kolejowej. Tematem konferencji była „Transmisja Danych w Systemach Kolejowych”. Temat szeroki, ale i branża bardzo rozległa – biorąc pod uwagę chociażby klasyczny podział na trackside i onboard.
Ponad 60-ciu specjalistów miało okazję zdobyć niezbędną wiedzę techniczną, wykorzystywaną w procesach projektowania i budowy sieci o najwyższych parametrach niezawodności. Sporo uwagi poświęcono zmieniającym się przepisom, nowym normom i standardom oraz ich implementacji.
W trakcie konferencji zaprezentowano najnowsze modele switchy pokładowych Westermo serii Viper i RedFox wraz z ich implementacją zg. z normą EN61375. Szczegółowo zaprezentowano w pełni zautomatyzowane rozwiązania sieciowe wykorzystujące protokół TTDP, jak i kompleksową koncepcję sieci pokładowych Westermo: IP Train Concept. Nie mogło zabraknąć prezentacji narzędzi takich jak WeConfig – pozwalających zwizualizować sieć i zarządzać poszczególnymi jej elementami oraz zapisywać całe topologie wraz z konfiguracją celem ich przenoszenia na powtarzalne projekty, co szczególnie zainteresowało producentów pojazdów. Ze sporym zainteresowaniem spotkały się najnowsze Access Pointy w ofercie Westermo dedykowane systemom hotspotowym i komunikacji bezprzewodowej między wagonami czy składami pociągów.
Bardzo mocny akcent konferencji stanowiła obecność przedstawicieli hiszpańskiej firmy Teldat. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z rozwiązaniami bezprzewodowymi dla aplikacji onboardowych w zakresie systemów hotspotowych, zdalnych dostępów serwisowych i komunikacji głosowej. Wszystkie rozwiązania Teldat są w pełni zgodne z EN50155. Sporo uwagi poświecono również systemom do zarządzania siecią bezprzewodową, takim jak Colibri NetManager. Rozwiązania firmy Teldat wpisują się mocno w potrzeby rynku wymagającego zapewnienia stałej łączności pasażerów z Internetem oraz dostarczania dynamicznej informacji i zwiększenia komfortu podróży.
Najnowsza oferta firmy Conel (B+B SmartWorks) była kolejnym ważnym punktem konferencji. Zaprezentowano routery 3G i 4G firmy Conel. Produkty te są stale rozwijane i z powodzeniem stosowane w systemach energetyki kolejowej oraz w systemach zdalnego dostępu serwisowego. Najnowsza platforma v3 zapewnia najbogatsze możliwości hardwareowe i softwareowe, w tym tworzenie własnych modułów użytkownika. Unikalna elastyczność pozytywnie wpływa na rozwój tej marki na rynku kolejowym i w wielu innych branżach.
Akademia Tekniska to nie tylko wykłady i prezentacje, ale również świadomie kreowana platforma wymiany doświadczeń i wiedzy eksperckiej – zarówno o bieżących potrzebach, jak i trendach współczesnych systemów transmisyjnych. Jako organizator bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania i tak pozytywnych reakcji. Dziękujemy za twórczy wkład wszystkim uczestnikom dyskusji i rozmów.
Zespół Tekniska Polska
- 1005
Ultranowoczesne sieci pokładowe
Tekniska Polska została partnerem handlowym i technologicznym hiszpańskiej firmy TELDAT oferującej najnowsze rozwiązania sieci pokładowych dla kolei. Wielousługowa platforma sprzętowa H2-Rail, access pointy APR222n oraz oprogramowanie ColibriNetManager pozwalają na implementację ultranowoczesnych sieci na pokładzie pociągów. Pasażerowie mogą dzięki nim korzystać m.in. ze stałego, szerokopasmowego dostęp do Internetu oraz usług klasy VOD (wideo na żądanie) i innych wymagających stabilnego, bezpiecznego łącza gwarantującego szybki transfer danych. Dzięki nowoczesnym technologiom sieciowym, przewoźnik może emitować własne treści, np. filmy reklamowe i udostępniać własne aplikacje jak wypożyczalnia audiobooków, rozkłady jazdy, sprzedaż biletów czy rezerwacja miejsc w pociągach. Rozwiązania TELDAT sprawdzają się doskonale w najnowocześniejszych pociągach kolei wielkich prędkości przewożących pasażerów m.in. w Hiszpanii i w Arabii Saudyjskiej. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty poświadczające spełnienie norm kolejowych, m.in EN50155 i EN50121.
- 1305
Inwestuj w cyberbezpieczeństwo! Nasilenie cyberataków na świecie.
W piątek 13 maja 2017 na terenie wielu państw europejskich miał miejsce zmasowany atak hakerski typu ransomware. Jego celem było wyłudzenie okupu za odszyfrowanie plików, które zostały uprzednio zaszyfrowane na dyskach komputerów przez złośliwe oprogramowanie. Atak sparaliżował – na szczęście na krótko – znaczną część m.in. brytyjskiej służby zdrowia.
Od roku 2015 odnotowano na Litwie i w innych krajach bałtyckich setki ataków na obiekty infrastruktury krytycznej: instytucje publiczne i obiekty przemysłowe, w tym obiekty energetyczne, szpitale, obiekty produkcyjne i wojskowe. Choć poszczególne kraje nie nagłaśniają tych zdarzeń zbyt szeroko, cyfrowa wojna stała się faktem a jej front coraz szerzej przebiega przez obiekty przemysłowe o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania społeczeństw. Fakt atakowania obiektów przemysłowych dowodzi, że działania te są profesjonalnie przygotowane i wsparte silnym finansowaniem bowiem słabością społeczeństw silnie rozwiniętych jest całkowite uzależnienie od nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej.
Tekniska Polska ma swej ofercie specjalizowane urządzenia i oprogramowanie zaprojektowane by w maksymalnym stopniu chronić obiekty przemysłowe. Możliwości urządzeń i oprogramowania pozwalają na realne zabezpieczenie m.in. stacji energetycznych, obiektów produkcyjnych i wszelkich innych obiektów przemysłowych wykorzystujących układy automatyki lub pracujących autonomicznie bez stałego nadzoru ze strony zaawansowanego personelu technicznego.
Zapraszamy do spotkań z naszymi specjalistami i zapraszamy do zadawania pytań. Zachęcamy do wypróbowania skuteczności naszych rozwiązań. Cyberbezpieczeństwo i związania z nim oferta jest w naszej spółce jednym z kluczowych zagadnień. Menadżerem rozwiązań cyberbezpieczeństwa w Tekniska Polska jest pan Marcin Skórka, który odpowie na wszystkie Państwa pytania.
- 2806
Ransomware Petya atakuje Ukrainę
27 czerwca 2017 minęło niewiele ponad miesiąc czasu od ostatniego zmasowanego cyberataku ransomware WannaCry, gdy znów doszło do kolejnej szeroko zakrojonej kampanii malware wymierzonej przeciw instytucjom i firmom przede wszystkim z terenu Ukrainy. Czarnym charakterem jest tym razem malware o nazwie Petya – ransomware szyfrujący pliki i żądający za ich odszyfrowanie wniesienia okupu w cyberwalucie BitCoin. Petya już został okrzyknięty “Zmutowanym WannaCry” i rzeczywiście – wszystko wskazuje na to, iż jest od niego groźniejszy, bardziej odporny na próby unieszkodliwienia oraz wyposażony w dodatkowe funkcje służące m.in do wykradania haseł. Choć media pełne są politycznych spekulacji na temat mocodawców i celów tej kampanii, warto przyjrzeć się faktom ukazującym skalę ataku i znaną na dziś liczbę poszkodowanych, do których należą:
- Rosnieft – największa spółka naftowa z Rosji
- Maersk – operator logistyczny z Danii
- Ukrenerho – narodowy operator sieci energetycznych z Ukrainy
- Kyivenero – operator sieci energetycznej w Kijowie
- Naftohaz – największa ukraińska spółka gazowo – petrochemiczna
- Ukrtelekom – największy ukraiński telekom
- Vodafone i Kiyvstar – telekomy GSM
- Ukrposzta – ukraiński narodowy operator pocztowy
- Charnobyl – monitoring poziomu radiacji w elektrowni atomowej
- Saint-Gobain – francuska grupa produkcyjna znana głównie z produkcji szkła
- Kijowski port lotniczy Boryspol
- Spółki medialne i reklamowe takie jak Ukraiński Luks i WPP z Wielkiej Brytanii
Każdy taki atak, budzi nasza troskę o zasoby naszych klientów i każe nam przypominać, że posiadamy w naszej ofercie specjalizowane systemy do obrony zasobów przemysłowych przed cyberprzestępczością. Wiele urządzeń z naszej oferty jest także wyposażonych w mechanizmy wspierające cyberbezpieczeństwo, jak: odpowiednio skonstruowane systemy operacyjne, szyfrowaną łączność czy wielopoziomowe mechanizmy autoryzacji dostępu. Oferujemy Państwu specjalizowane urządzenia i oprogramowanie zaprojektowane by w maksymalnym stopniu chronić obiekty przemysłowe. Ich możliwości pozwalają na realne zabezpieczenie m.in. stacji energetycznych, obiektów produkcyjnych i wszelkich innych obiektów przemysłowych wykorzystujących układy automatyki lub pracujących autonomicznie bez stałego nadzoru ze strony zaawansowanego personelu technicznego. Organizujemy także wysoko oceniane konferencje i szkolenia z zakresu cybersecurity, w większości bezpłatne dla uczestników.
- 1407
Nowe Vipery dwudziestoportowe
Miło nam poinformować, że w lipcu 2017 nasza oferta powiększyła się o nowe switche z rodziny Viper dedykowanej do zastosowań kolejowych. Jak wszystkie switche tej linii produktowej, nowe Vipery spełniają surowe wymagania norm kolejowych EN 50155, IEC 60571, EN 50121-4, EN 50124-1, EN45545-2, NFPA130 oraz norm przemysłowych IEEE 1478, EN 61000-6-2, EN 61000-6-4 i innych. Najnowsze produkty linii Viper oferują 20 portów ze złączami M12 i w zależności od typu 4 szybkie porty Gigabit Ethernet, dzięki którym możliwa jest sprawna transmisja sygnałów multimedialnych. Każdy z nich jest przystosowany do pracy w ringu FRNT – topologii redundantnej opartej na autorskim rozwiązaniu Westermo zapewniającym rekonfigurację ringu w czasie do 20ms. Nowe Vipery są wykonane jako klasyczne switche warstwy drugiej (L2) lub switche warstwy trzeciej (L3) posiadające funkcjonalność routera. Dzięki dwudziestu portom, nowe switche pozwolą na redukcję kosztów wyposażenia sieciowego składów kolejowych bądź – dzięki szerszemu wykorzystaniu topologii redundantnych – podniosą w zdecydowany sposób wskaźniki niezawodności i dostępności sieci pokładowych. Zapraszamy do zapoznania się z danymi szczegółowymi produktów:
Jeżeli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Zachęcamy także do przejrzenia not aplikacyjnych z omówieniami przykładowych realizacji wykorzystujących produkty, których dystrybutorem jesteśmy.
- 0108
15-lecie Tekniska Polska
Rok 2017 jest szczególnym dla firmy Tekniska Polska, ponieważ właśnie w sierpniu bieżącego roku obchodzimy 15-lecie naszej działalności. Od samego początku dostarczamy bezkompromisowe jakościowo rozwiązania z obszaru transmisji danych, które doskonale spisują się miedzy innymi w kolei, transporcie, energetyce, gazownictwie, szeroko rozumianej automatyce przemysłowej, ale również w projektach naukowych. Do grona naszych stałych klientów możemy zaliczyć dziś największe i najbardziej wymagające przedsiębiorstwa, będące liderami na rodzimym rynku, o czym najlepiej świadczą liczby – już ponad 45 tyś. urządzeń z naszej oferty znalazło swoje zastosowanie w najtrudniejszych warunkach przemysłowych.
Najważniejszą i najbardziej wiarygodną ocenę naszej pracy wystawiają nam nasi Klienci i Partnerzy. Piętnaście lat naszej działalności obfitowało w liczne wyrazy uznania w postaci nagród i pozytywnych opinii. Są one dla nas motywacją do ciągłego doskonalenia i potwierdzeniem słuszności założenia, które jest fundamentem naszej działalności: dostarczamy tylko najlepsze rozwiązania i produkty – takie, które nie zawiodą zaufania jakim obdarzyli nas nasi Klienci. Rynek doceniał nas wielokrotnie przyznając m.in. tytuł „Produkt Roku” naszym switchom Lynx (Westermo), zapraszając naszych specjalistów, jako prelegentów na najważniejsze konferencje branżowe czy też publikując eksperckie artykuły techniczne autorstwa naszych inżynierów. Politechnika Śląska zaprosiła nas do współpracy w projekcie budowy ekologicznego pojazdu Silesian Green Power, który z naszymi urządzeniami na pokładzie zdobył drugie miejsce podczas światowego finału konkursu Greenpower Corporate Challenge na torze Silverstone. Rokrocznie otrzymujemy nagrody za największe wzrosty sprzedaży. Ukoronowaniem naszych starań był tytuł Najlepszego Dystrybutora na Świecie przyznany nam publicznie w 2016 roku przez Westermo Teleindustri podczas konferencji z udziałem naszych Klientów. Warto także podkreślić, że jako jedni z nielicznych dystrybutorów na świecie świadczymy pełne wsparcie i serwis techniczny dla oferowanych rozwiązań. Nie spoczywamy jednak na laurach! Ciągle doskonalimy i rozwijamy umiejętności naszych specjalistów by w kolejnych latach zapewnić Klientom jeszcze lepsze wsparcie i cieszyć się udziałem w budowaniu ich przewagi rynkowej.
Dla setek odbiorców, którzy nam zaufali, jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym. To właśnie dzięki naszym Klientom i Partnerom działamy nieprzerwanie i z pasją już 15 lat. Wszystkim naszym Klientom i Partnerom serdecznie dziękujemy za wieloletnią, owocną współpracę i życzymy sobie i pozostałym kolejnych lat sukcesu oraz realizacji wszelkich założonych celów !!!
Zespół Tekniska Polska
- 1608
Tekniska Polska w Social Media
Na nasze piętnaste urodziny postanowiliśmy zaistnieć w mediach społecznościowych. Zapraszamy wszystkich Państwa do polubienia i obserwowania naszego profilu w portalu Facebook oraz subskrypcji kanału w serwisie YouTube. Celem projektu jest poszerzenie kręgu odbiorców naszych informacji oraz zainteresowanie tematyką naszej działalności także tych osób, które dopiero stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej lub zastanawiają się nad specjalizacją z sieci przemysłowych, cyberbezpieczeństwa, automatyki przemysłowej bądź też zainteresowane są udziałem w szkoleniach i konferencjach Akademia Tekniska. Informacje, które będziemy publikować poprzez media społecznościowe będą podane w nieco lżejszej i bardziej przystępnej formie, jednakże nadal będą to informacje utrzymane w tonie profesjonalizmu, którego oczekuje od nas grono naszych Klientów oraz branża w jakiej działamy.
- 12-1409
Relacja z Energetab 2017
Trzydziesta edycja Międzynarodowych Targów Bielskich Energetab zakończyła się. W tym roku jubileusz targów Energetab zbiegł się z jubileuszem Tekniska Polska, która obchodzi piętnastolecie działalności. Szacuje się, że bielski Energetab odwiedziło kilkanaście tysięcy osób zainteresowanych tematyką imprezy.
Tekniska Polska prezentowała podczas targów rozwiązania komunikacyjne dedykowane dla sektora energetycznego, adresowane do jego wielu branż: począwszy od wytwarzania energii, poprzez dystrybucję, na jej odbiorze kończąc. Akcentowaliśmy także niezwykle istotny dziś temat cyberbezpieczeństwa, które dla procesów wytwarzania i dystrybucji energii ma kluczowe znaczenie. Targi były także świetną okazją by zaprezentować nowości sprzętowe, które w tym roku pojawiły się w naszej ofercie, miedzy innymi: wchodzący do produkcji, nowy dwudziestoośmioportowy switch Westermo RFIR z wydajnej rodziny Redfox, oraz wyposażony w interfejs PLC gateway – router Regesta PLC-3G hiszpańskiej firmy Teldat, z którą nawiązaliśmy współpracę w początkach bieżącego roku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam swój czas odwiedzając podczas targów nasze stoisko i poruszając w rozmowach wiele interesujących tematów. Zapraszamy do udziału w kolejnych targach i wydarzeniach. Zachęcamy do śledzenia naszych pozostałych stron internetowych: westermo.pl i conelpolska.pl oraz do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku gdzie znajdą Państwo najbardziej aktualne informacje o wydarzeniach w których bierzemy udział.
Zespół Tekniska Polska
- 26-2909
Relacja z targów w Gdańsku
W dniach 26-29 września 2017 miały miejsce targi TRAKO 2017, które są największą w Polsce i drugą co do wielkości w Europie imprezą targową branży kolejowej. Targi TRAKO były w tym roku dla zespołu Tekniska Polska bardzo intensywne. Odbyliśmy wiele owocnych spotkań z przedstawicielami producentów taboru oraz czołowych integratorów systemów trackside. Charakter tych spotkań potwierdza poważną i stabilną pozycję Tekniska Polska na rynku dostawców kolejowych systemów transmisji danych.
Zainteresowanie wśród odwiedzających nasze stoisko wzbudzały nowości prezentowane przez nas na targach po raz pierwszy: dwudziestoportowe switche pokładowe Westermo Viper wyposażone w porty Gigabit Ethernet oraz technologię Power over Ethernet (PoE) umożliwiającą bezpośrednie zasilanie urządzeń ze złącza komunikacyjnego, a także kompletny pokładowy system HotSpot Teldat składający się z zaawansowanego wielousługowego routera H2-Rail, inteligentnych Access Pointów APR222n, specjalnego oprogramowania Colibri NetManager zarządzającego urządzeniami oraz systemu Teldat HotSpot obsługującego pasażerów w zakresie dostępu do Internetu. Oprócz nowości, prezentowaliśmy także znane i doceniane przez naszych Klientów rozwiązania komunikacyjne, które znalazły zastosowanie we wszystkich typach systemów kolejowych: używane w systemach trackside switche serii RedFox i Lynx, ekspandery Wolverine, a także routery bezprzewodowe Conel (Advantech B+B SmartWorx) zapewniające zdalny dostęp służbom serwisowym oraz transmisję danych tam, gdzie stosowanie transmisji przewodowej nie jest konieczne.
Tegoroczne targi TRAKO odzwierciedlają dynamiczne zmiany, jakie możemy obserwować w branży kolejowej wspieranej finansowaniem Unii Europejskiej oraz różnego rodzaju funduszami lokalnymi, dzięki którym kolej modernizuje się i przeobraża na miarę XXI wieku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam swój czas odwiedzając podczas targów nasze stoisko. Zachęcamy do śledzenia naszych pozostałych stron internetowych: westermo.pl i conelpolska.pl. Zapraszamy także do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, gdzie znajdą Państwo najbardziej aktualne informacje o wydarzeniach, w których bierzemy udział.
Zespół Tekniska Polska
- 1312
Doskonałe rozwiązania sieciowe
Na zakończenie roku 2017 możemy pochwalić się Państwu jeszcze jedną bardzo dobrą informacją. Z dniem 30.11.2017 Tekniska Polska została Partnerem Technologicznym firmy OTN Systems – projektanta i dostawcy rodziny produktów OTN (Open Transport Network) i XTran (eXcellence in TRANsport). OTN to wyjątkowe rozwiązanie, które może zintegrować praktycznie wszystkie istniejące systemy transmisji: głosu, danych, sieci LAN, wideo, SCADA itp. w jedną szybką sieć wykorzystującą światłowód. OTN Systems opracowuje i dostarcza światłowodowe produkty sieciowe dedykowane do systemów sterowania (OT) m. in.: metra, lekkich systemów kolejowych, magistrali kolejowej, ropy i gazu, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, kopalń, Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS), portów i lotnisk, jak również ośrodków bezpieczeństwa publicznego. Z kolei linia produktów XTran jest wyznacznikiem nowych trendów w sieciach szkieletowych dla przemysłu. Oparta jest na najnowszym standardzie MPLS-TP (Multiprotocol Label Switching-Transport Profile) i spełnia specyficzne wymagania użytkowników przemysłowych. Więcej informacji o nowych rozwiązaniach sieciowych i szczegóły o produktach już niebawem znajdziecie Państwo na naszej stronie.
- 153
Zabezpieczenie infrastruktury krytycznej
Tradycyjny przemysł staje się przemysłem cyfrowym. Systemy SCADA są w coraz większym stopniu narażone na ataki i incydenty związane z bezpieczeństwem. Ochrona infrastruktury, reputacja firmy i własności intelektualnej są kluczowe w dzisiejszych czasach. Dlatego tak istotne jest to, by do ich ochrony używać odpowiednich narzędzi.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Tekniska Polska podpisała kontrakt z GE Digital – wiodącą firmą ery przemysłu cyfrowego. Tym samym wzbogacamy naszą ofertę o rozwiązanie OpShield, stworzone specjalnie z myślą o ochronie infrastruktury krytycznej. Więcej informacji o firmie GE Digital i ich rozwiązaniach już niebawem znajdziecie Państwo na naszej stronie.
- 20-2303
Relacja z Automaticon 2018
W dniach 20-23 marca 2018 miały miejsce XXIV Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów – AUTOMATICON 2018. Największe profesjonalne forum, które gromadzi producentów, dostawców oraz odbiorców szeroko pojętej automatyki przemysłowej. W tym roku ponad 300 wystawców blisko 700 marek miało okazję zaprezentować swoje nowości produktowe i usługi.
Tegoroczna ekspozycja Tekniska Polska przedstawiała rozwiązania z zakresu: bezpiecznego zdalnego dostępu, bezprzewodowych systemów pomiarowych, bezpiecznej sieci rozproszonej, monitoringu mediów i cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowej. W ramach kompleksowych rozwiązań oferujemy:
- projekty przemysłowych sieci bezprzewodowych, Ethernet i MPLS
- budowę i konfigurację sieci
- dostawę sprzętu aktywnego
- uruchomienie, konfigurację, testy
- wsparcie porealizacyjne
- umowy serwisowe
- analizę bezpieczeństwa sieci
- szkolenia
Pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które poświęciły nam swój czas, odwiedzając podczas targów nasze stoisko i odbyły z nami wiele interesujących rozmów. Zachęcamy do śledzenia naszych pozostałych stron internetowych: westermo.pl i conelpolska.pl oraz do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku gdzie znajdą Państwo najbardziej aktualne informacje o wydarzeniach, w których bierzemy udział.
Zespół Tekniska Polska
- 0604
W nowoczesnym pociągu
Czy wiesz, że wsiadając do nowoczesnych pociągów poruszających się po Polsce korzystasz z infrastruktury sieciowej dostarczanej przez Tekniska Polska? Myśląc o przemysłowych sieciach teleinformatycznych warto mieć świadomość, że jednym z kluczowych obszarów ich wykorzystania są aplikacje kolejowe. Sieci przemysłowe w aplikacjach kolejowych pracują w najtrudniejszych warunkach środowiskowych cechujących się dużą zmiennością. Urządzenia tworzące sieć muszą spełniać szereg rygorystycznych norm i opierać się najtrudniejszym warunkom pracy. Tekniska Polska należy do wąskiego grona specjalistycznych, eksperckich firm, których oferta wpisuje się w wymagania sieci kolejowych. To między innymi dzięki nam możesz korzystać z informacji o rozkładzie jazdy emitowanych w pociągach, dzięki naszym urządzeniom, na pokładzie pociągu funkcjonują systemy informacji głosowej, monitoringu wideo, sygnalizacji i wiele innych. Dzięki naszym systemom możliwe jest korzystanie z Internetu w wagonach kolejowych, także w kolejach wielkich prędkości o których wprowadzeniu do Polski słyszy się coraz częściej.
- 2603
CyberSec w jeden dzień
W dniu 26 marca 2018 Tekniska Polska zorganizowała konferencję z cyklu Akademia Tekniska, której tematem przewodnim było: „3x Cyber” – (zagrożenie, ochrona sieci przemysłowych i wdrożenia). Cyberbezpieczeńtwo sieci przemysłowych jest dla nas jednym z kluczowych zagadnień i wyzwań, dlatego podejmujemy szerokie działania uświadamiające i propagujące oraz oferujemy bogatą gamę specjalizowanych systemów zabezpieczających i analitycznych wraz z towarzyszącymi im usługami.
W trakcie konferencji szczegółowo omówiono tematykę zagrożeń w sieciach przemysłowych. Szeroko omówiony został również temat ochrony aktywnej i pasywnej systemów przemysłowych. Przedstawiliśmy cechy użytkowe oprogramowania wspierającego bezpieczeństwo sieci. Oprócz systemów bezpieczeństwa znanych z naszej dotychczasowej działalności przedstawiliśmy także nowości:
- wyznaczający nowe trendy technologiczne system XTran pracujący w standardzie MPLS-TP który rewolucjonizuje i nadaje nowe znaczenie pojęciu integracji usług sieciowych
- system OpShield, który stając na straży systemów o znaczeniu krytycznym, stanowi nową jakość w dziedzinie cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych
Wszystkim Uczestnikom naszej konferencji gorąco dziękujemy za udział i cenny wkład w toczące się dyskusje i wymianę poglądów. Zapraszamy do udziału w następnych wydarzeniach cyklu Akademia Tekniska oraz zachęcamy do zadawania pytań naszym specjalistom.
Zespół Tekniska Polska
Szkolenie MPLS-TP dla branży kolejowej
Ruszamy właśnie z serią prezentacji i szkoleń dotyczących naszych nowych produktów – systemu XTran wraz z oprogramowaniem TXCare. Prezentacje i szkolenia są naturalnym rozwinięciem tematyki naszych ostatnich konferencji podczas których omawialiśmy ogólnie technologię MPLS-TP i jej przewagi nad schyłkowymi w tym momencie sieciami TDM, takimi jak np. sieci w technologii SDH. Nowa technologia wzbudziła w pierwszej kolejności zainteresowanie branży kolejowej, która realizuje obecnie szereg inwestycji rozwojowych o kluczowym znaczeniu. Inwestycje, które obejmą zarówno połączenia między obiektami jak i eksploatowane systemy trackside mają na celu integrację i automatyzację oferowanych usług, radykalne unowocześnienie procesów biznesowych oraz nieustanne podnoszenie bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni widząc otwartość przedsiębiorstw w stosowaniu najnowszych technologii transmisji danych. Trend ten odzwierciedla świadomość przedsiębiorstw, że sieć przemysłowa OT jest tak bezpieczna, wydajna i sprawna jak jej najsłabsze ogniwo. Teza ta jest również prawdziwa w odniesieniu do sieci szkieletowych i transportowych obsługujących zazwyczaj infrastrukturę krytyczną: połączenia między zakładami i transmisję danych pomiędzy kluczowymi procesami przedsiębiorstw. Oprócz branży kolejowej, nowa technologia transmisji znajdzie zastosowanie w innych kluczowych sektorach gospodarki: sieciach elektroenergetycznych i zarządzaniu mocą, transporcie mediów i paliw strategicznych, ciepłownictwie, komunikacji pomiędzy zakładami branży automotive itp. Cyfryzacja procesów produkcyjnych i zarządczych w przedsiębiorstwach, wdrażanie założeń przemysłu 4.0 i daleko posunięta wizualizacja wszystkich procesów wymagają sprawnego szkieletu przygotowanego do obsługi wielkiej liczby danych zarówno obecnie jak i w przyszłości. Wszystkie te postulaty spełnia oferowany przez nas system XTran oraz technologia MPLS-TP.
Redundancja połączeń w systemach o znaczeniu krytycznym
W dniu 23 kwietnia b.r. wskutek gwałtownych opadów burzowych zarejestrowano w okolicach Katowic liczne awarie sieci telekomunikacyjnych w tym systemów sterowania ruchem kolejowym. Z uwagi na niedostępność systemów sterowania, nastąpiła konieczność czasowego wstrzymania ruchu pociągów na niektórych odcinkach.
Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia przestojów w ruchu kolejowym rekomendujemy szczególnie staranny dobór urządzeń telekomunikacyjnych odpowiedzialnych za łączność systemów o krytycznym znaczeniu, takich jak np. systemy sterowania ruchem kolejowym. Tekniska Polska rekomenduje stosowanie rozwiązań dedykowanych dla systemów krytycznych. Rozwiązania te cechują się wielopoziomowymi zabezpieczeniami przewidzianymi na wypadek zaistnienia sytuacji zagrażających ciągłości połączeń i ruchu w sieci. Na wspomniane zabezpieczenia składają się miedzy innymi możliwość kreowania połączeń nadmiarowych (redundantnych), możliwość pracy w bezpiecznych z punktu widzenia ciągłości pracy topologiach sieciowych oraz determinizm umożliwiający zachowanie zdefiniowanych rygorów w zakresie czasu przełączenia ruchu na ścieżkę awaryjną w przypadku utraty połączenia ruchu na ścieżce podstawowej. Nasze wyjątkowe rozwiązania pozwalają na przełączenie ruchu w czasie mieszczącym się w granicach od 20 do 50 milisekund co jest niedoścignioną wartością także wśród rozwiązań przemysłowych. Dla porównania, w klasycznych systemach IT czas ten może być liczony w minutach.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami przeznaczonymi do stosowania w systemach o znaczeniu krytycznym.
- 2404
Akademia Tekniska Technologia MPLS-TP
24 kwietnia odbyła się w Warszawie zorganizowana przez nas Akademia Tekniska pod nazwą “Innowacyjne rozwiązania sieciowe systemów infrastruktury przemysłowej o charakterze krytycznym”. Celem konferencji było zapoznanie uczestników z nową, rewolucyjną pod względem możliwości platformą XTran. Konferencja i prezentacja tej całkowicie nowej technologii wzbudziła duże zainteresowanie uczestników, zwłaszcza, że oprócz prezentacji teoretycznych przygotowaliśmy niezwykle interesującą część praktyczną, tzw. live demo, podczas którego pokazaliśmy jak w prosty i przyjazny sposób skonfigurować połączenie sieciowe dla zaawansowanych usług transmisji video i połączeń telefonicznych voice over IP (VoIP).
XTran to w największym skrócie rozwiązanie przeznaczone dla krytycznych przemysłowych sieci transportowych bazujące na technologii MPLS-TP i cechujące się:- wsparciem wszystkich protokołów i usług sieciowych wykorzystywanych w sieciach przemysłowych
- modularną i elastyczną architekturą opracowaną zgodnie z filozofią “pay as You grow”
- pełną redundancją sprzętową w zakresie zasilania i modułów sterujących
- silnymi mechanizmami determinizmu
- wysokim poziomem cyberbezpieczeństwa
- prędkościami transmisji 10 Gbps, 40 Gbps i 100 Gbps
- prostym i przyjaznym systemem zarządzania siecią w którym skupiono wszystkie kluczowe funkcje
- możliwością zautomatyzowanej i bezkonfliktowej migracji istniejących sieci TDM, np. SDH do technologii MPLS-TP
- możliwością szybkiej i bezkolizyjnej integracji z wszystkimi dotychczas funkcjonującymi usługami sieciowymi
- możliwością zapewnienia rozwojowej i elastycznej platformy dla nowych usług sieciowych w przyszłości
XTran, jako rozwiązanie najnowszej generacji jest następcą funkcjonujących jeszcze od lat 90-tych XXw systemów SDH, których ograniczenia technologiczne spowodowały konieczność opracowania i wdrożenia nowych, bardziej doskonałych i perspektywicznych rozwiązań. Tekniska Polska, jako jeden z liderów rynku przemysłowych systemów transmisyjnych wprowadziła technologie MPLS do swojej oferty z myślą o stworzeniu platformy komunikacyjnej dla coraz bardziej wymagających systemów jak systemy sterowania ruchem kolejowym zgodne z wymaganiami ERTMS, systemy szkieletowe sieci przemysłowych dla energetyki, gazownictwa, przemysłu wydobywczego i innych gałęzi przemysłu wykorzystujących sieci rozległe. Kierując się jak zawsze wyborem rozwiązań o najwyższej możliwej jakości, pokazaliśmy uczestnikom Akademii Tekniska rozwiązanie które wyznacza standardy na wiele następnych lat.
Najlepszy referat
Referat wygłoszony przez Zespół Cyberbezpieczeństwa Tekniska Polska, czyli Marcina Skórkę – Menedżera Projektów Cyberbezpieczeństwa i Automatyki oraz Stefana Bendarczyka – Kierownika Działu Technicznego i Specjalistę ds. Cyberbezpieczeństwa został wyróżniony podczas XXI Seminarium Energotestu „Automatyka w Elektroenergetyce”poświęconego najważniejszym, bieżącym i przyszłym problemom dotyczącym automatyki elektroenergetycznej i technologicznej, systemów sterowania oraz urządzeń i układów elektrycznych w przesyle, dystrybucji i wytwarzaniu energii elektrycznej.
Treść referatu zatytułowanego „Kryteria doboru rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych. Perspektywa biznesowa i techniczna” przykuła uwagę zarówno uczestników jak i organizatorów Seminarium, którzy w swej codziennej pracy doświadczają problemów związanych z zabezpieczaniem zasobów przemysłowych przed cyberatakami. Cyberbezpieczeństwo sieci OT to jeden z kluczowych obszarów zainteresowań Tekniska Polska. Wyposażeni w specjalistyczną wiedzę i liczne doświadczenia podejmiemy każde wyzwanie związane z ochroną sieci przemysłowych i infrastruktury krytycznej przed zagrożeniami bezpieczeństwa.
- 0805
Systemy pomiaru prędkości
Czy wiesz, że firma Tekniska Polska Przemysłowe Systemy Transmisji Danych dostarcza urządzenia zapewniające komunikację w systemach odcinkowego pomiaru prędkości eksploatowanych na polskich drogach? Jesteśmy dumni, że dzięki naszej pracy poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce poprawia się. Sieci przemysłowe to nie tylko sieci które mogą kojarzyć się z tradycyjnie pojmowanym środowiskiem zakładów przemysłowych, ale także środowiska z którymi każdy z nas może mieć do czynienia w naszym codziennym życiu: systemy informacji drogowej, dostęp do Internetu w środkach komunikacji publicznej czy monitoring wideo w obiektach użyteczności publicznej. Osoby zainteresowane komunikacją bezprzewodową w środowiskach przemysłowych zapraszamy do zapoznania się z możliwościami naszych urządzeń i kontaktu ze specjalistami z naszego zespołu.
Zapobieganie cyberatakom
Zagadnienia cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych i zapobiegania cyberatakom na zasoby przemysłowe oraz infrastrukturę krytyczną znalazły się w osi zainteresowań najpoważniejszych globalnych graczy. Tekniska Polska jako partner GE Digital – spółki technologicznej koncernu General Electric ma przyjemność zaprosić do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami cyberbezbieczeństwa dla sieci OT. System OpShield jest jednym z najbardziej zaawansowanych rozwiązań cybersecurity na świecie. Może pełnić funkcje pasywnego IDS – Intrusion Detection System oraz aktywnego IPS – Intrusion Protection System w zależności od sposobu konfiguracji. OpShield jako narzędzie dedykowane do ochrony zasobów krytycznych posiada wbudowane funkcje Deep Packet Inspection i SCADA firewall umożliwiając tym samym realizację strategii Defence In Depth – podstawowej metodologii obrony zasobów krytycznych w przedsiębiorstwach. Gwarancją jakości jest tu marka GE, którą Tekniska Polska wprowadziła do swej oferty konsekwentnie stawiając na rozwiązania najwyższej światowej jakości i współpracę ze światową czołówką dostawców rozwiązań dla sieci przemysłowych. Jeśli są Państwo zainteresowani tą tematyką – zapraszamy do kontaktu z naszym Zespołem Cyberbezpieczeństwa
- 2205
Przemysłowe sieci MPLS-TP – następca SDH
Technologie sieciowe podlegają nieustającej ewolucji. Potrzeba realizacji coraz to nowych usług, konieczność sprostania rosnącym wymaganiom ilościowym i jakościowym, oczekiwania gwarantowanej jakości i dostępności usług kreują nowe systemy i nowe coraz doskonalsze technologie. Od początków XXI wieku obserwujemy stały wzrost znaczenia sieci teleinformatycznych, a konwergencja z klasycznymi sieciami telekomunikacyjnym dokonała się niemalże na naszych oczach, w czasie znacznie krótszym niż to początkowo prognozowano. Rozwiązania przemysłowe odgrywają w tym procesie kluczową rolę, albowiem to one właśnie są wzorcami spełniającymi rygorystyczne wymagania w zakresie parametrów czasu pracy i dostępności sieci. Tekniska Polska jest jedną z nielicznych firm, które w swym portfolio mają rozwiązania sieciowe nowej ery. Systemy klasy MPLS-TP przesuwają poprzeczkę konwergencji sieci na jeszcze wyższy poziom. Oferowany przez nas system XTran pracujący w tej technologii łączy w sobie wszystkie obecnie stosowane technologie i protokoły sieciowe wyznaczając nowa drogę dla dotychczas stosowanych systemów SDH / SONET. Przemysłowy MPLS-TP plasuje firmę Tekniska Polska w wąskim gronie elity technologicznej, która wprowadzi rozległe sieci przemysłowe w nową epokę telekomunikacji.
Zapraszamy do kontaktu – chętnie podzielimy się naszą wiedzą, gdyż jednym z elementów naszej strategii jest dostarczanie naszym klientom rozwiązań absolutnie najwyższej klasy. - 255
Wśród pionierów innowacyjności
W dniu 25 maja w parku Naukowo-Technologicznym „Technopark Gliwice” znaleźliśmy się w gronie pionierów innowacyjności podczas ósmej już edycji „Dnia Nauki i Przemysłu” – imprezy, która pozwala z bliska przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom technologicznym z regionu. Prawie 50 wystawców z najróżniejszych branż oraz uczelnie wyższe, instytucje naukowo-badawcze, jednostki naukowe i studenckie koła naukowe miały okazję zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie innowacji.
W tym roku Tekniska Polska miała przyjemność uczestniczyć w Dniu Nauki i Przemysłu w charakterze wystawcy. Odwiedzający nasze stoisko mogli poznać naszą najważniejszą tegoroczną nowość – platformę Xtran, czyli przemysłowy MPLS-TP dla systemów infrastruktury krytycznej. Do dyspozycji Gości byli również nasi specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa przemysłowego – jednego z kluczowych obszarów działań naszej firmy obejmującego bardzo szerokie spektrum zagadnień, m.in. zapobieganie atakom na sieci OT. Niezmiernie cieszymy się z faktu, że nasze stoisko przyciągnęło tak wielu odwiedzających, a prezentowana tematyka wzbudziła zainteresowanie przedstawicieli świata nauki.
Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na facebooku – publikujemy tam na bieżąco aktualności o wydarzeniach, w których bierzemy udział.Zaspół Tekniska Polska
Mówimy o cyberbezpieczeństwie
Miło nam poinformować,
że Tekniska Polska została zaproszona do udziału w organizowanej przez FCA konferencji FiberPower 2018, której wiodącym tematem jest szeroko pojęte bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo w energetyce i sieciach telekomunikacyjnych. Zapraszamy na spotkanie z naszymi specjalistami z dziedziny cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych OT – będzie można poznać na żywo rozwiązania, które zabezpieczą Twoją firmą przed cyberatakiem.
Chcesz być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami i nowościami w Tekniska Polska – obserwuj nasz profil na Facebooku.
Cyberbezpieczeństwo na EMT-Tour 2018
Cyberbezpieczeństwo sieci przemysłowych OT i zapobieganie cyberatakom – zawsze gorący temat.
W dniu 22 czerwca 2018 gościliśmy w gliwickim Parku Naukowo-Technologicznym “Technopark Gliwice” na wydarzeniu “EMT -Tour 2018”, którego przewodnim tematem było cyberbezpieczeństwo systemów automatyki przemysłowej.
– “Mimo iż wydarzenie miało lokalny charakter i skierowane było przede wszystkim do przedsiębiorstw działających na terenie GOPu, udział w nim oceniamy bardzo pozytywnie, zwłaszcza że udało się nam nawiązać nowe relacje biznesowe, ale przede wszystkim zaciekawić odwiedzających tematyką cyberbezpieczeństwa sieci OT” – ocenia nasz Menedżer Projektów Cyberbezpieczeństwa i Automatyki – Marcin Skórka.
Opublikowany w związku z wydarzeniem konkurs na naszym profilu Facebook wzbudził zainteresowanie i sympatię odwiedzających, którzy biorąc w nim udział dostawali użyteczne nagrody podnoszące poziom osobistego cyberbezpieczeństwa i komfort podczas pracy przy komputerze.
Zapraszamy więc już dziś na kolejną – jesienną edycję imprezy EMT-Tour, podczas której planujemy wygłosić ciekawą prelekcję z omówieniem systemów Industrial Cybersecurity takich jak: GE Digital OpShield, RADiflow iSID czy SCADAfence, których celem jest ochrona zasobów sieci przemysłowych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.- 1-3108
Praktyki w Tekniska
Tekniska Polska daje studentom oraz uczniom szkół średnich możliwość odbywania praktyk zawodowych przewidzianych w programie kształcenia. Jest to jedna z form realizacji naszej polityki CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu. Uważamy że możliwość praktycznej edukacji młodych kadr jest jedną z najskuteczniejszych form wsparcia i motywacji młodych osób które stoją w przededniu wejścia na rynek pracy. Przyszli inżynierowie i technicy, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z technologiami sieciowymi, a w szczególności z ich przemysłową postacią mają okazję by zdobyć u nas pierwsze szlify na swej profesjonalnej drodze. Miesięczną praktykę zawodową odbywał u nas obecnie Michał, który jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Specjalnością zawodową Michała będzie Informatyka, która u nas – przy wsparciu inżynierów z naszego zespołu – odsłania przed praktykantem swe przemysłowe oblicze. Praktyki w Tekniska są ukierunkowane na zapoznanie przyszłych specjalistów z technologiami aktualnie stosowanymi w wiodących gałęziach przemysłu. Praktykanci mogą tutaj poznać założenia i wyzwania jakim musi sprostać Przemysł 4.0, zaznajomić się z metodami zwalczania i zapobiegania cyber-atakom na sieci OT, tajnikami konfiguracji bramy sieciowej pod kątem filtrowania pakietów zawierających informacje specyficzne dla protokołów przemysłowych i jeszcze z wieloma innymi zagadnieniami. Osoby chętne do udziału w praktykach zapraszamy do kontaktu z nami, a Michałowi życzymy sukcesów w rozwoju na dalszej drodze zawodowej!
Tysiące Polaków szantażowane mailem
Cyberbezpieczeństwo.
Wczoraj, tj. w czwartek 28 czerwca tysiące Polaków znalazło w swoich firmowych skrzynkach pocztowych maila zawierającego obraźliwe treści, pogróżki i szantaż. Sam mail nie zawiera żadnych niebezpiecznych mechanizmów. Jeżeli otrzymałeś tego maila – po prostu skasuj go – jest to najprawdopodobniej złośliwa próba wyrządzenia przykrości osobie uwidocznionej jako nadawca maila lub próba ataku DDoS (Distributed Denial of Service) na wpisane w treść maila numery telefonów, które – warto wspomnieć – zmieniały się u różnych odbiorców.Patrząc z innej strony nie należy całkowicie lekceważyć takich wydarzeń – jest ono dobrym pretekstem do przeglądu stanu cyberbezpieczeństwa Twojej sieci OT i sprawdzenia stanu zabezpieczeń systemów SCADA, zwłaszcza jeśli komputer z którego korzystasz jest dołączany do sieci OT. Poznaj anatomię zaawansowanego cyberataku i jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami. Zobacz także inne informacje na naszym profilu Facebook.
Treść maila zawierała słowa mail masz przejebane Piotr Grodkowski e-mail pogróżki szantaż cyberatak cyberbezpieczeństwo SCADA zwalczanie cyberataków i cyberterroryzm
- 1409
EMT-Tour Cyberbezpieczeństwo
W piatek 14 września 2018 w Gliwickim Parku Naukowo-Technologicznym “Technopark Gliwice” będzie nas można spotkać podczas cyklicznej wystawy EMT-Tour organizowanej przez EMT-Systems – firmę, z która ściśle współpracujemy a która specjalizuje się w szkoleniach dla inżynierów automatyków.
W trakcie wydarzenia przeprowadzimy prelekcję na temat cyberbezpieczeństwa sieci przemysłowych. Tematyka prelekcji będzie sie skupiać głównie na wykorzystaniu do zabezpieczenia sieci przemysłowych OT systemu OpShield, który jest naszą płaszczyną współpracy ze światowym gigantem – koncernem General Electric.
Wstęp na imprezę jest wolny – zapraszamy wszystkich chętnych. - 18-2009
Relacja z targów InnoTrans 2018
W dniach 18-20 września 2018r zespół Tekniska Polska gościł na targach InnoTrans 2018 w Berlinie. Targi berlińskie na okres InnoTransu stają się Mekką świata kolejowego. Impreza imponuje swym rozmachem oraz zakresem prezentowanej oferty. InnoTrans przyciąga nie tylko polskich wystawców, których liczba oraz poziom oferty jest z każdą edycją wyższa, ale i wielu gości przybywających na targi z Polski aby zapoznać się z rozwiązaniami i trendami prezentowanymi podczas targów.
Zespół Tekniska Polska odbył podczas targów wiele interesujących spotkań z naszymi obecnymi oraz potencjalnymi kontrahentami. Miejscem naszych spotkań było przede wszystkim stoisko firmy Westermo – naszego głównego partnera technicznego ze Szwecji. Westermo wykorzystało czas targów do ogłoszenia światowej premiery swojego nowego produktu – switcha Viper ETBN przeznaczonego do stosowania w szkielecie (tzw. backbone) sieci pokładowych pociągów. Switch ten, podobnie jak cała rodzina Viper posiada certyfikację EN50155. Kolejnym miejscem w którym gościliśmy naszych klientów było stoisko OTN Systems – producenta systemu XTran – platftormy dla sieci szkieletowych MPLS-TP - 8-910
Jesteśmy Partnerem 4th Cybersec Forum
Z dumą informujemy, że jesteśmy partnerem 4th European Cybersecurity Forum – Cybersec, jednej z największych w Europie konferencji poświęconych tematyce cyberbezpieczeństwa. Zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 1000 uczestników z całego świata i 130 prelegentów. Misją European Cybersecurity Forum – Cybersec jest wspieranie europejskiego systemu cyberbezpieczeństwa i transatlantyckiej współpracy w tej dziedzinie. Konferencja tworzy platformę kooperacji sektora publicznego i prywatnego poprzez budowanie partnerstw między rządami, międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi i najważniejszymi podmiotami sektora prywatnego. Podczas forum wspólnie wypracujemy rekomendacje rozwiązań wzmacniających cyberbezpieczeństwo. Dyskusje na konferencji odbywają się w czterech równoległych ścieżkach tematycznych:
Państwo
Obrona
Przyszłość
Biznes
Więcej szczegółów na stronie: http://cybersecforum.eu/pl/krakowPodczas konferencji zaprezentujemy problematykę cyberbezpieczeństwa przemysłowego, jako wyodrębnioną dziedzinę wiedzy wymagającą innego podejścia i innej metodyki niż ma to miejsce w przypadku zasobów IT. Nasza prezentacja pod tytułem „A practical overview of cybersecurity of critical infrastructure and industrial systems” będzie miała miejsce 9 października 2018 o godzinie 11:40 w Innovation Hyde Park. Wygłosi ją pani Zuzanna Wieczorek, Prezes zarządu i Dyrektor Techniczny Tekniska Polska.
We are a partner of the 4th European Cybersecurity Forum – Cybersec held on 8-9 October 2018 in Krakow, Poland. CYBERSEC is an annual public policy conference dedicated to the strategic challenges of cybersecurity, launched in 2015, a unique forum in CEE and one of the top five cybersecurity events in Europe. CYBERSEC’s mission is to build the foundations of mutual trust and translate challenges into new opportunities for a better tomorrow.
@European Cybersecurity Forum – Cybersec debates and discussions are held in four parallel thematic streams:
State
Defence
Future
Business
Don’t miss this conference – one of the biggest in Europe devoted exclusively to strategic aspects of cybersecurity! See you on 8-9 October 2018 in Krakow.
More details: http://cybersecforum.eu/en/krakowDuring the conference, we will present the industrial cybersecurity as a separate area of knowledge requiring a different approach and methodology than IT resources. Our presentation titled “A practical overview of cybersecurity of critical infrastructure and industrial systems” will take place on October 9th, 2018 at 11:40 a.m. in Innovation Hyde Park by Mrs. Zuzanna Wieczorek, CEO & CTO of Tekniska Polska.
- 24-2510
Konferencja Górnicza
W dniach 24-25 października 2018 będziemy uczestnikami konferencji przeznaczonej dla przedstawicieli górnictwa. Będziemy prezentować i promować rozwiązania cyberbezpieczęństwa przeznaczone do ochrony zasobów przemysłowych wykorzystywanych przez przemysł górniczy. Tematyka i wiedza, którą chcemy wnieść do przebiegu konferencji jest o tyle ciekawa, że dotyka bezpośrednio zagadnień ochrony tzw. infrastruktury krytycznej do której górnictwo zalicza się – również w sensie definicji na gruncie prawnym nadanym przez tzw. ustawę o cyberbezpieczeństwie. Konferencja jest organizowana przez Centrum Edukacji Gawos specjalizujące się w szkoleniach dla branży górniczej. - 2510.
Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości
25 października 2018 zagościmy na Giełdzie Pracodawcy i Przedsiębiorczości organizowanej przez Politechnikę Śląską w Gliwicach. Udziałem w tym wydarzeniu, w naszej śląskiej – najbliższej nam kuźni kadr inżynierskich będziemy pokazywać naszą firmę jako pracodawcę stabilnego, nowoczesnego i atrakcyjnego dla pracowników. Na nasze stoisko firmowe zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym i zawodowym związanym z szeroko pojętą teleinformatyką przemysłową oraz cyberbezpieczeństwem. Poznaj nas jako pracodawcę przede wszystkim otwartego na Twoje pomysły. Wierzymy że są one niesamowite i jesteśmy głęboko przekonani, że Twój wkład nada naszym wspólnym wysiłkom nową jakość.
- 2610
EMT Tour październik ’18
Zapraszamy na kolejną, jesienną edycję cyklicznych spotkań EMT Tour, których głównym organizatorem jest Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems. Będziemy promować i edukować uczestników w zakresie specjalistycznych rozwiązań cyberbezpieczeństwa przeznaczonych do zabezpieczania zasobów przemysłowych. Impreza odbędzie się w Technoparku Gliwice zlokalizowanym na terenie Politechniki Śląskiej. W programie m.in. prelekcja Tekniska Polska poświęcona zagadnieniom cyberbezpieczeństwa przemysłowego. Omówimy problematykę ataków na sieci OT, podatności urządzeń oraz metodologię wprowadzania i eksploatacji systemów cyberbezpieczeństwa w środowisku przemysłowym. Wstęp na EMT Tour jest bezpłatny – zapraszamy wszystkich chętnych.
- 6-811
Warsaw Industry Week
Warsaw Industry Week to największe targi przemysłowe w Polsce. Ubiegłoroczna edycja imprezy to 380 wystawców, ponad 500 prezentowanych marek produktowych i ponad 10,5 tysiąca odwiedzających. Tekniska Polska pokaże na targach najnowocześniejsze rozwiązania przeznaczone dla przemysłu, umożliwiające realizację usług bezpiecznego zdalnego dostępu oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa zasobów połączonych poprzez sieci OT i IT. Spotkajmy się na Warsaw Industry Week w dniach 6-8 listopada 2018 w Ptak Warsaw Expo.
- 711
VIII Kongres Kolejowy
Zapraszamy na VIII Kongres Kolejowy VII Kongres Kolejowy już wkrótce! Zapraszamy na spotkanie z nami 7 listopada 2018 podczas ósmej już edycji tego prestiżowego wydarzenia. Kongres poruszy najistotniejsze zagadnienia związane z branżą kolejową. Podczas równolegle toczących się sesji plenarnych uczestnicy będą mogli rozmawiać zarówno o taborze, infrastrukturze jaki i zagadnieniach strategicznych i organizacyjnych w branży. Jako specjaliści w dziedzinie przemysłowej transmisji danych będziemy obserwować i dyskutować na temat zagadnień dotyczących zarządzania i sterowania ruchem kolejowym, sieci pokładowych w taborze, współpracy sieci mobilnych i naziemnych itp. Impreza ma charakter ogólnopolski i odbędzie się na stadionie Legii Warszawa. Zapraszamy na spotkania i dyskusje.
- 8-911
VIII Konferencja Energetyka na Kolei
Tekniska Polska weźmie udział w ósmej edycji konferencji Energetyka na Kolei organizowanej w dniach 8-9 listopada 2018 w Centrum Konferencyjnym Falenty w Raszynie koło Warszawy. Jako dostawca systemów transmisji danych stosowanych w energetyce kolejowej mamy świadomość jak ważne zadania spełnia energetyka w kolejnictwie. Swymi działaniami chcemy doskonalić rozwiązania dla energetyki kolejowej zarówno pod katem coraz doskonalszych i coraz bardziej zaawansowanych przemysłowych systemów transmisji danych jak i zapewnienia tym systemom cyberbezpieczeństwa na poziomie adekwatnym do pełnionej roli. Zapraszamy!
- 19-2011
Konferencja PWNIng
Zespół Tekniska Polska będzie uczestniczyć w Security PWNing Conference – jednej z największych polskich konferencji poświęconych bezpieczeństwu IT oraz zapobieganiu hackingowi. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2018 w Warsaw Plaza Hotel. Zapraszamy na spotkanie z nami podczas tego niezwykle interesującego wydarzenia – cyberbezpieczeństwo przemysłowe jest tematyką, która z jednej strony stanowi naszą pasję, a z drugiej jest niekończącym się wyzwaniem. Zagadnienia cyberbezpieczeństwa przemysłowego w istotny sposób różnią się od występujących w klasycznym środowisku IT. Liczymy na ciekawe spotkania i gorącą wymianę opinii, a jako zachętę publikujemy wywiad soecjalny, jakiego udzieliliśmy portalowi Cyberdefence24.pl podczas konferencji European Cybersec Forum w Krakowie, której byliśmy Partnerem.
- 20-2311
Konferencja SIWE
Konferencja Systemy Informatyczne w Energetyce. Największe spotkanie branży informatycznej w energetyce organizowane przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej – PT PiREE. Konferencja porusza najbardziej istotne zagadnienia łączące obydwie branże: rozwiązania, płaszczyzny współpracy, dostosowanie do zmian prawnych i oczywiście cyberbezpieczeństwo – dziedzinę, która na stałe zagościła w obszarze zainteresowań podmiotów eksploatujących infrastrukturę krytyczną. Spotykamy się w dniach 20-23 listopada w hotelu Gołębiewski w Wiśle
- 3011
EMT Tour – listopad
30 listopada 2018 zapraszamy na listopadową edycję cyklicznych spotkań EMT Tour, których głównym organizatorem jest Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems. Będziemy promować i edukować Państwa w zakresie specjalistycznych rozwiązań cyberbezpieczeństwa przeznaczonych do zabezpieczania zasobów przemysłowych. W programie zaplanowano naszą prelekcję na temat rozwiązań cyberbezpieczeństwa przemysłowego, metod ataków i zapobiegania. Impreza odbędzie się w Gliwickim Parku Naukowo Technologicznym “Technopark Gliwice” zlokalizowanym na terenie Politechniki Śląskiej przy ulicy Konarskiego 18, a wstęp jest bezpłatny.
- 10-1112
I Konferencja “Bezpieczeństwo na kolei”
Dobiega końca zorganizowana po rtaz pierwszy konferencja “Bezpieczeństwo na kolei”.
Wydarzenie odbywa się w Warszawie i jest zorganizowane jest przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, ktorej Tekniska Polska jest członkiem. Podczas konferencji poruszanych jest kilka obszarów tematycznych, m.in.: prawo, zarządzanie bezpieczeństwem, procedury ruchu, cyberbezpieczeństwo.
Tekniska Polska zaprezentowała podczas konferencji referat pt. “Kolej na cyberbezpieczeństwo – spojrzenie praktyczne i wybrane narzędzia ochrony infrastruktury krytycznej”, wygłoszony przez panią Zuzannę Wieczorek – CEO Tekniska Polska. Spółka Tekniska Polska jest jednym z wiodących dostawców systemów transmisyjnych dla kolei. Nasze rozwiązania są obecne zarówno w nowoczesnych pociągach jak i w systemach zewnętrznych takich jak systemy Sterowania Ruchem Kolejowym (SRK). Jako jeden z liderów i ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa w przemyśle dysponujemy najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami, chroniącymi i zapobiegającymi atakom na systemy kolejowe, które z mocy Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa zostały sklasyfikowane jako infrastruktura krytyczna, czyli kluczowa dla funkcjonowania gospodarki w skali całego kraju. - 22-2501
Konferencja partnerów OTN Systems
W dniach 22-25 stycznia 2019 Tekniska Polska uczestniczyła w konferencji zorganizowanej przez OTN Systems, jako jedna z grona eksperckich firm zaproszonych z ponad 40 krajów. Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania systemów zbudowanych w oparciu o rozwiązania OTN Systems. Tekniska Polska może się poszczycić sukcesami wynikającymi z wdrożeń doskonałego systemu XTran stanowiącego platformę dla przemysłowych sieci szkieletowych w technologii MPLS-TP.
- 20-2102
Bezpłatne webinarium Westermo. Segmentacja sieci a cyberbezpieczeństwo
Tekniska Polska – wyłączny przedstawiciel Westermo Network Technologies w Polsce zaprasza na bezpłatne webinarium prowadzone przez ekspertów Westermo.
20 lutego o godzinie 09.00 CET lub 15.00 CET
Czas trwania: ok 40 min
Język: angielskiTemat: Segmentacja sieci OT a cyberbezpieczeństwo
Podziel swoją sieć na różne strefy, aby wzmocnić swoją obronę i bezpieczeństwo. Wartość metodyki “Defence in depth” w różnych strefach jest powszechnie uznawana i powinna być częścią strategii bezpieczeństwa każdej firmy. Odpowiednio podzielona na segmenty sieć zmniejszy przestrzeń podatności na atak, ograniczy potencjał atakującego i w istotny sposób ograniczy potencjalną szkodliwość ataku cybernetycznego.
W krótkim webinarium, menedżer produktu Cyber Security firmy Westermo, Niklas Mörth i ekspert od zastosowań sieciowych Mikael Lindahl, opowiedzą dlaczego segmentacja sieci i tworzenie stref bezpieczeństwa jest ważna i od czego należy rozpocząć ten proces.
Chociaż segmentacja sieci może być wykonana za pomocą różnych switchy i routerów, Westermo oferuje kilka istotnych korzyści. Na przykład wszystkie urządzenia sieciowe Westermo z systemem WeOS (Westermo Operating System) mają możliwość tworzenia stref bezpieczeństwa, co pozwala na prostą konfigurację i zarządzanie. Urządzenia pod kontrolą WeOS oferują również firewall oparty na portach, co oznacza, że każdy port może być odrębną strefą bezpieczeństwa.
• Wzmocnij zabezpieczenia
• Zmniejsz zasięg ataku na sieć OT
• Chroń kluczowe zasoby produkcyjne
• Ogranicz nieautoryzowany ruch między strefami
Nie przegap szansy, aby dowiedzieć się więcej o najlepszych praktykach cyberbezpieczeństwa w przemyśle bezpośrednio od zespołu ekspertów Westermo.
Zarejestruj się już dziś tutaj. - 20-2102
Infrasec Forum 2019
Tekniska Polska mecenasem Infrascec forum 2019 konferencji i warsztatów poświęconych problematyce cyberbezpieczeństwa twardej infrastruktury
Zapraszamy do udziału w konferencji i warsztatach InfraSEC Forum 2019, które odbędą się w Warszawie w hotelu Airport Hotel Okęcie.
Konferencja składająca się z sesji plenarnych oraz sesji roundtables odbędzie się w dniu 20 lutego 2019, natomiast towarzyszące konfrerencji warsztaty praktyczne będą miały miejsce w dniu następnym.Szczegóły dotyczące konferencji, uczestników oraz agendę znajdą Państwo na stronach wydarzenia: https://infrasecforum.pl/
- 13-1503
XVI Konferencja Telekomunikacja i Informatyka na Kolei
Tekniska Polska, jako jeden z czołowych dostawców rozwiązań sieciowych dla kolejnictwa, m.in. routerów i switchy onboard i trackside oraz kompleksowych systemów cyberbezpieczeństwa będzie prelegentem szesnastej edycji Konferencji Telekomunikacja i Informatyka na Kolei.
Konferencja jest największą w Polsce, kolejową platformą wymiany informacji pomiędzy projektantem, producentem, inwestorem, zarządcą i użytkownikiem. Konferencja ma na celu przybliżenie nowości telematycznych dotyczących infrastruktury i taboru, zarządzania zasobami i ochroną przed cyberatakiem oraz wyników obserwacji dotychczas stosowanych rozwiązań.
Zakres tematyczny obejmuje:
Systemy biletowe i pokładowe oraz SDIP (dynamiczna informacja pasażerska)
Zintegrowany system sprzedaży biletów oraz przekaz reklamowy jako składnik informacji pasażerskiej
Rozwiązania integrujące systemy informacyjne w różnych pojazdach
Łączność dyspozytorska, przewodowe i radiowe środki łączności, technologia GPS oraz GSM-R
Systemy ERTMS oraz ETCS na wszystkich poziomach technologicznych
Systemy informatyczne ułatwiające zarządzanie rozjazdami kolejowymi
Inteligentny monitoring dworców i taboru, systemy kontroli dostępu, sygnalizacji włamania
Cyberterroryzm i zarządzanie bezpieczeństwem IT
Teledetekcja i śledzenie przesyłek
Telematyka w zarządzaniu kryzysowym i ratownictwie kolejowym
Cloud Computing, Data Center, Business Intelligence, ITSy i ich architekturę
Usługi dostępowe (WI-FI) i multimedialne w taborze , budynkach dworcowych i stacjach
Systemy zarządzania infrastrukturą oraz wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem i jego mieniem
IoT (internet przedmiotów) oraz Big Data (analiza danych w czasie rzeczywistym)
Budowa i modernizacja infrastruktury serwerowej i macierzowejOsoby zainteresowane udziałem mogą zarejestrować się na stronie konferencji
Rowziązania Tekniska Polska przeznaczone do zastosowań kolejowych można znaleźć na naszych stronach. Są to m.in
– systemy sieci szkieletowych MPLS-TP dla systemów sterowania ruchem kolejowym i aplikacji trackside
– najlepsze na świecie switche i routery kolejowe EN 50155 marki Westermo przeznaczone do stosowania w taborze kolejowym - 2103
Europejskie Forum Taborowe 2019
Tekniska Polska – lider rynku rozwiązań komunikacyjnych przeznaczonych dla odbiorców z branży kolejowej weźmie udział w jednej z największych konferencji organizowanych dla tego sektora gospodarki.
Europejskie Forum Taborowe jest największą w środkowo-wschodniej Europie konferencją poświęconą rynkowi produkcji i modernizacji taboru kolejowego. Konferencja co roku podejmuje tematykę planowanych w regionie zakupów i inwestycji oraz nowoczesnych technologii i innowacyjności w konstruowaniu i utrzymaniu pojazdów kolejowych, zwłaszcza w odniesieniu do zużycia energii i designu podzespołów.
Więcej informacji na temat rozwiązań Tekniska Polska dedykowanych dla rynku kolejowego można znaleźć na naszych stronach www:najlepsze na świecie rozwiązania on-board z certyfikatem EN 50155 do stosowania w taborze kolejowym , w tym systemy bezprzewodowe
rozwiązania trackside z certyfikatem EN 50121-4 przeznaczone do stosowania w aplikacjach przytorowych
platforma przemysłowych sieci szkieletowych X-Tran MPLS-TP przeznaczona m.in. do tworzenia infrastruktury sieciowej dla systemów Sterowania Ruchem Kolejowym (SRK)
Szczegóły dotyczące samej konferencji można znaleźć na stronach organizatora.
- 20-2105
Konferencja CyberTek 2019
Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz uczestniczyć w wyjątkowej konferencji?
Zarejestruj się na www.cybertek.com.pl
Rejestrując się przed 20 kwietnia możesz wygrać książkę Clinta Bodungena
“Hacking Exposed Industrial Control Systems: ICS and SCADA security secrets & solutions” - 12-1406
IV Konferencja Naukowo-Techniczna w Kielcach
Tekniska Polska, jako jeden z czołowych dostawców rozwiązań sieciowych dla kolejnictwa, będzie uczestnikiem czwartej edycji konferencji “Innowacyjne technologie w budownictwie, utrzymaniu, eksploatacji urządzeń sterowania ruchem kolejowym i łączności w kolejnictwie polskim”.
Szczegóły na temat konferencji można przeczytać na stronach organizatora – Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP.
Ze strony organizatora ale i uczestnika konferencji, serdecznie zapraszamy do udziału.
- 2208
Cyberbezpieczeństwo Kluczowej Infrastruktury Transportowej
Temat cyberbezpieczeństwa nie tylko wydaje się ale i jest tematem niewyczerpanym, dlatego 22 sierpnia Tekniska Polska będzie uczestniczyć w konferencji organizowanej przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR.
Konferencja “Cyberbezpieczeństwo Kluczowej Infrastruktury Transportowej” podejmowała będzie tematykę cyberbezpieczeństwa w transportowej infrastrukturze kluczowej.Jak realizować wymagania bezpieczeństwa w sektorach przemysłowych i transportowych?
Praktyczne problemy związane z dostosowanie do nowych przepisów.
Cyberbezpieczeństwo w kontekście poziomów integralności bezpieczeństwa oraz poziomów integralności funkcjonalnej bezpieczeństwa, ochrony systemów kolejowych…to jedne z tematów omawianych na konferencji.
Szczegóły dotyczące konferencji można zobaczyć na stronie organizatora.
W imieniu organizatora ale też swoim, zapraszamy do Centrum konferencyjno-szkoleniowego Golden Floor Plaza na Alejach Jerozolimskich 123A w Warszawie.
- 17-1909
32. targi Energetab 2019
Za nami targi Energetab 2019
Pomimo pogody pokazującej nam cały przekrój swych możliwości, na stoisku Tekniska Polska było bardzo gorąco. Na tegoroczną edycję Energetabu przygotowaliśmy serię nowości, które wzbudziły żywe zainteresowanie odwiedzających, zarówno tych którzy nas znają od lat, jak i tych którzy swą uwagę skierowali na nas po raz pierwszy. Na Energetabie zadebiutowały najnowsze switche Westermo RedFox serii 5528 – urządzenia wysokiej wydajności wyposażone w 28 gigabitowych portów o różnych możliwościach konfiguracji. Kolejna premiera to Lynx 5512 – najmłodsze dziecko w znanej i cenionej rodzinie kompaktowych switchy Lynx – także w pełni gigabitowy. Przedpremierowy, jeszcze nieoficjalny pokaz miał też RedFox 7528 – specjalizowany switch przeznaczony dla podstacji energetycznych, który spełniając normę IEC 61850 wpisuje się w najnowsze wymagania dla tego typu obiektów.
Jak zawsze, wielkie zaciekawienie budził XTran – platforma wielousługowych sieci transportowych MPLS-TP – rozwiązanie, o którym mówimy, że posiada najbardziej przyjazny na świecie interfejs użytkownika, potężne, stabilne i działające w każdych warunkach. Wisienką na torcie były jak zawsze wysublimowane rozwiązania cyberbezpieczeństwa dla przemysłu energetycznego z pod znaku Radiflow.
Wszystkim osobom, które nas odwiedziły serdecznie dziękujemy. Wierzymy że to był bardzo cenny i owocnie spędzony czas.
Na kolejnym Energetabie widzimy się już za rok! - 24-2709
13. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2019
„Monstrualna maszyna” – Trako 2019, już poza zasięgiem wzroku.
źródło: infotram.pl
Z oddali ledwo słyszalny stukot kół. W Gdańsku zakończyły się 13-ste Międzynarodowe Targi Kolejowe.
700 wystawców a wśród nich Tekniska Polska, która w tym roku prezentowała paletę produktów dedykowanych branży kolejowej a w tym:
Switche routujące TBN Westermo z serii Viper, zgodne z IEC 61375 zaprojektowane dla zapewnienia działania pokładowej sieci szkieletowej pociągu, Backbone Network, do tzw. jazdy wielokrotnej. Wysoce wydajne switche RedFox 5528 i 5728. 12 portowy, gibabajtowy switch Lynx 5512 – mały gabarytowo, potężny wydajnościowo.Dużym zainteresowaniem gości cieszyła się wielousługowa platforma MPLS-TP – XTran prezentowana w połączeniu z degustacją belgijskiego piwa oraz pokazy rozwiązań cyberbezpieczeństwa, monitorujących infrastrukturę kolejową w oparciu o system Cylus.
Serdecznie dziękujemy naszym klientom jak i odwiedzającym nasze stoisko. Kolejne Trako „przyjeżdża” za 2 lata, będziemy znowu pośród największych.
- 1610
Warsztaty “Architektura bezpieczeństwa w środowisku ICS”
ISSA Polska we współpracy z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztaty poświęcone zabezpieczeniom infrastruktury przemysłowej.
data warsztatów: 16 października 2019
miejsce: Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej
temat: Architektura bezpieczeństwa w środowisku ICS
prowadzący warsztaty: Zuzanna Wieczorek, Prezes Zarządu Tekniska Polska
wstęp: wolny, poprzedzony rejestracją na stronie ISSA Polska – formularz rejestracyjny
Zapraszamy w imieniu organizatora i własnym.
- 3010
CYBERSEC 2019, Cybersec Women
Niezwykle miło jest nam poinformować, że Prezes Zarządu Tekniska Polska – pani Zuzanna Wieczorek wystąpi 30 października 2019 z prelekcją podczas konferencji Cybersec Forum w MCK Katowice.
Wystąpienie będzie miało miejsce w bloku tematycznym Cyberseceu Cybersec Women, którego celem jest podkreślenie roli kobiet w świecie cyberbezpieczeństwa oraz dążenie do zrównoważonego ich udziału w ekosystemie cyberprzestrzeni.Zachęcamy do udziału w konferencji oraz bezpośrednio w panelu, w którym wśród znaczących kobiet świata cybernetycznego min. o inspiracji, swojej ścieżce kariery, będzie mówiła Zuzanna Wieczorek.
Szczegóły dotyczące konferencji – kliknij tutaj.
- 13-1511
Warsaw Industry Week 2019, IV edycja targów
Na największej w Polsce powierzchni wystawienniczej, gdzie liczba odwiedzających przekroczyła 10 tys. gości, Tekniska Polska po raz kolejny miała niezwykłą przyjemność zaprezentowania swoich rozwiązań i produktów. Charakter wydarzenia przyciągnął szerokie spektrum reprezentantów takich gałęzi przemysłu, jak: transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu, branża meblarska czy lakiernicza. Produkty dostarczane przez Tekniska Polska wpisują się idealnie w strukturę pracy zakładów produkcyjnych i ich komponentów.
Głównymi tematami naszej ekspozycji były rozwiązania bezpiecznego zdalnego dostępu do zasobów przemysłowych oraz rozwiązania cyberbezpieczeństwa przemysłu.
Ekspozycja Tekniska Polska wzbudziła zainteresowanie zwiedzających co potwierdzały liczne rozmowy i spotkania naszych specjalistów. Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili nam czas.Filmowa relacja z targów Warsaw Industry Week 2019:
- 26-2911
XVII Konferencja SIwE’19
Systemy Informatyczne w Energetyce – SIwE’19.
Siedemnaście lat istnienia SIwE usytuowało konferencje jako jedną z największych i najpoważniejszych spotkań branży energetycznej w obszarze informatyki. Konferencja organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej – PTPiREE. W tym roku poruszane będą min. zagadnienia dotyczące cyberbezpieczeństwa infrastruktury energetycznej i rozwiązań informatycznych dedykowanych dla przedsiębiorstw wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej.
W temacie związanym z cyberbezpieczeństwem, przedstawiciele Tekniska Polska w roli wykładowców będą omawiali sposoby monitorowania i zabezpieczania sieci OT. Zapraszamy na prelekcje i do odwiedzenia naszego stoiska. Będziemy prezentowali: platformę XTran, nowości sprzętowe wiodącego producenta przemysłowych urządzeń do transmisji danych – firmy Westermo oraz rozwiązania cyberbezpieczeństwa dla przemysłu energetycznego w oparciu o sprzęt i oprogramowanie Radiflow.
Szczegółowe informacje na temat konferencji – kliknij tutaj.
- 04-0612
XVII edycja konferencji organizowanej przez SITK
Nowoczesne Technologie i Systemy Zarządzania w Transporcie Szynowym 2019.
Tekniska Polska w dniach 4-6 grudnia 2019 uczestniczy w konferencji poświęconej nowoczesnym technologią w branży kolejowej. Konferencja organizowana jest przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP.
W sesji Kierowanie i Sterowanie Ruchem Kolejowym, temat Cyberbezpieczeństwa Systemów Automatyki Kolejowej będzie omawiała i prezentowała Pani Zuzanna Wieczorek, Prezes Tekniska Polska. Infrastruktura Sterowania Ruchem Kolejowym to kolejna sesja, w której temat optymalizacji wykorzystania włókien światłowodowych w oparciu o technologię MPLS-TP przybliży słuchaczom konferencji Prezes Tekniska.
Zapraszamy w imieniu organizatora i własnym. Szczegóły dotyczące konferencji – w tym miejscu.
- 05-0612
II edycja konferencji „Bezpieczeństwo na Kolei”
Celem tej ogólnopolskiej konferencji pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Cyfryzacji jest omówienie zagadnień i wypracowanie wniosków dotyczących procedur bezpieczeństwa na kolei we wszystkich aspektach działalności przedsiębiorstwa kolejowego.
W bloku poświęconym cyberbezpieczeństu i bezpieczeństwu danych, swój referat wygłosi przedstawiciel Tekniska Polska – Marcin Skórka, Menedżer Projektów Cyberbezpieczeństwa i Automatyki. Temat referatu – Cyberbezpieczeństwo w systemach kolejowych, spojrzenie praktyczne i wybrane narzędzia.
Zapraszamy!
źródło: bezpieczenstwonakolei.pl
- 15-1709
ENERGETAB 2020
Już dziś zapraszamy na stoisko Tekniska Polska na targach ENERGETAB 2020, które odbędą się w Bielsku-Białej w dniach 15-17 września 2020.
- 22-2509
InnoTrans 2020
Berliński INNOTRANS – największe w Europie tragi kolejowe przyciągające wystawców z całego świata. Na tragach z pewnością nie zabraknie przedstawicieli Tekniska Polska.
Zarezerwuj sobie czas na spotkanie z nami – do zobaczenia w Berlinie! - 24-2711
XIX Konferencja SIWE
XIX edycja Konferencji SIWE.
Wzorem lat poprzednich, ekspertów Tekniska Polska będzie można spotkać na dziewiętnastej edycji konferencji Systemy Informatyczne w Energetyce, która odbędzie się w Wiśle w dniach 24-27 listopada 2020.
Zapraszamy!