AKADEMIA TEKNISKA

Postaw na Siebie!

Weź udział w szkoleniach autoryzowanych lub wybierz bardzo atrakcyjne szkolenia przekrojowe z dziedziny szeroko pojmowanej przemysłowej transmisji danychi  cyberbezpieczeństwa. Bądź liderem – zawsze o krok przed konkurencją!

Czytaj więcej

Akademia Tekniska

Grzegorz Popek – Menedżer Projektów Energetyki.

Swoją przygodę w Tekniska Polska rozpocząłem w roku 2016. W naszej Firmie odpowiedzialny jestem głównie za rynek energetyczny. Jestem absolwentem Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w specjalności telekomunikacyjnej. Ukończyłem również studia podyplomowe na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej w specjalności „Projektowanie rozdzielnic i stacji elektroenergetycznych dla systemów sieci rozdzielczych SN i 110kV”. Moja dotychczasowa kariera zawodowa związana była z projektowaniem w obszarze teletechnicznym, telekomunikacyjnym i elektrycznym. Dziesięcioletnie doświadczenie w zawodzie projektanta dało mi praktyczną umiejętność definiowania oraz rozwiązywania zagadnień projektowych i wdrożeniowych. Oddaję do Państwa dyspozycji swoje doświadczenie i dogłębną znajomość branży elektrycznej i energetycznej. Serdecznie zapraszam do rozmów, podczas których wspólnie dobierzemy rozwiązania komunikacyjne najlepiej dopasowane do realizacji Państwa celów. Jestem dostępny pod numerami telefonów +48 32 33 111 06÷09 (wew. 103) i komórkowym +48 664 128 849, mój adres e-mail: grzegorz.popek@tekniska.pl

TEMATY SZKOLEŃ:

BEZPIECZNE KANAŁY KOMUNIKACYJNE W ENERGETYCE.
ŁĄCZNOŚĆ W SYSTEMACH STEROWANIA I NADZORU OBIEKTÓW ELEKTROENERGETYCZNYCH – PODEJŚCIE PRAKTYCZNE.
ZDALNY DOSTĘP DO OBIEKTÓW ELEKTROENERGETYCZNYCH W PRAKTYCE.

Dariusz Figiel – Menedżer Klienta Kluczowego

Jestem orędownikiem profesjonalizmu i wysokiego poziomu etyki w relacjach biznesowych. Współpracując z wymagającymi i silnie regulowanymi przez przepisy prawa sektorami, jakimi są rynek gazu i rynek kolejowy, czerpię dużą satysfakcję mogąc zapewnić naszym Partnerom Biznesowym produkty, które spełniają najwyższe standardy. Moja aktywność zawodowa koncentruje się w obszarach systemów zarządzania procesami produkcyjnymi i logistycznymi oraz kierowania projektami w dziedzinie przemysłowych technologii transmisyjnych (transport kolejowy, budowa pojazdów szynowych, systemy SRK, systemy ITS, Smart City, systemy lotniskowe, wydobycie i przesył ropy oraz gazu, technologie wojskowe). Jestem absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej o specjalności Automatyka Systemów Sterowania Ruchem Kolejowym oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Jestem do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: +48 32 33 111 06÷08 wew.102; kom. +48 508 183 144 oraz pod adresem poczty elektronicznej: dariusz.figiel@tekniska.pl. Zapraszam do kontaktu, chętnie Państwu pomogę zbudować najlepsze na rynku rozwiązanie transmisyjne.

TEMATY SZKOLEŃ:

WYSOKOWYDAJNE SIECI COROWE DLA ROZLEGŁYCH INSTALACJI PRZEMYSŁOWYCH Z WYKORZYSTANIEM TECHNOLOGII MPLS. ASPEKTY NIEZAWODNOŚCIOWE, SKALOWALNOŚĆ, WIELKOŚĆ DOSTĘPNYCH INTERFEJSÓW PRZY UTRZYMANIU TEGO SAMEGO, JEDNOLITEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIA I MONITOROWANIA.
NIEZAWODNE I UNIWERSALNE ROZWIĄZANIA SIECIOWE DLA SYSTEMÓW MOBILNYCH. KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA PRZEWODOWE I BEZPRZEWODOWE DLA POJAZDÓW SZYNOWYCH I TRANSPORTU KOŁOWEGO. ZAGADNIENIA OPTYMALIZACYJNE.
NARZĘDZIA WSPIERAJĄCE EFEKTYWNE ZARZĄDZANIE I MONITORING SIECI PRZEMYSŁOWYCH: TXCare, WeConfig, WeConnect, R-SEE-NET, SMARTCLUSTER, SmartWorxHub, Colibri Network Manager.

Marcin Skórka – Menedżer Projektów Cyberbezpieczeństwa i Automatyki.

Jestem w naszej firmie specjalistą do spraw cyberbezpieczeństwa systemów przemysłowych, a także odpowiadam za szeroko pojęty rynek automatyki przemysłowej. Ukończyłem Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach o specjalności Energoelektronika i Komputerowe Systemy Sterowania. Do grona Klientów których bezpośrednio obsługuję należą m.in. TAURON, PGE, Energa, BTC, Energotest, Elkomtech, Mikronika, KGHM Polska Miedź, ABB i wiele innych firm.  Jeżeli mają Państwo pytania, proszę o kontakt pod numerami telefonów: +48 32 33 111 06÷08 (wew. 104), tel.kom.: +48 502-594-348 lub adres e-mail: marcin.skorka@tekniska.pl. Z przyjemnością odpowiem na Państwa pytania i pomogę dobrać rozwiązanie optymalne z punktu widzenia Państwa potrzeb.

TEMATY SZKOLEŃ:

ROZWIĄZANIE RADIOWE W PRZEMYŚLE.
OCHRONA PASYWNA I AKTYWNA - PRZYKŁADY PRAKTYCZNE.
PROJEKTOWANIE SIECI PRZEMYSŁOWYCH OT.

Piotr Słomski – Inżynier Wsparcia Technicznego

Pracę w ”Tekniska Polska” rozpocząłem w 2013r w Dziale Technicznym, będąc odpowiedzialnym za wsparcie techniczne dla klientów dotyczące produktów i rozwiązań oferowanych przez naszą firmę obejmujących łączność bezprzewodową. Ukończyłem studia na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej o specjalności Aparatura Elektroniczna. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie zaawansowanych usług realizowanych w oparciu o łączność komórkową GSM. W codziennej pracy staram się zapewnić naszym Klientom najwyższy poziom obsługi, mając wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Pozostaję do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: 32 33 111 06÷09 (wew. 106), komórkowy + 48 664 436 392 lub poprzez e-mail: piotr.slomski@tekniska.pl

TEMATY SZKOLEŃ:

BEZPRZEWODOWA ŁĄCZNOŚĆ SIECIOWA – WYKORZYSTANIE SIECI BEZPRZEWODOWEJ DO TELETRANSMISJI DANYCH.
ASPEKT BEZPIECZEŃSTWA W ZDALNYM DOSTĘPIE. FUNKCJONALNOŚĆ WYKORZYSTANIA TUNELOWANIA (POD CYBERSEC).
ROUTER I NIE TYLKO !!! - ROZSZERZENIE FUNKCJONALNOŚCI, KASTOMIZACJA.

Stefan Bednarczyk – Kierownik Działu Technicznego, Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa

Mam zaszczyt pracować w Tekniska Polska od 2016r. Zajmuję się tu inżynierią sieciową, techniczną stroną cyberbezpieczeństwa w sieciach przemysłowych oraz jestem odpowiedzialny za kierowanie pracami Działu Technicznego. Jestem absolwentem Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej o specjalności Mikroelektronika. Mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych, telekomunikacji, administracji serwerami i sieciami transmisji danych oraz cyberbezpieczeństwa. Zapraszam do kontaktu, chętnie Państwu pomogę zbudować dopasowane do Państwa potrzeb rozwiązanie transmisyjne oraz monitorujące i chroniące sieć. Jestem do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów: +48 32 33 111 06÷08 wew.111, komórkowy + 48 882 628 698 lub poprzez e-mail: stefan.bednarczyk@tekniska.pl

TEMATY SZKOLEŃ:

ZAGROŻENIA, WEKTORY, RODZAJE I SKUTKI ATAKÓW NA INFRASTRUKTURĘ KRYTYCZNĄ.
3XCYBER (ZAGROŻENIE, OCHRONA SIECI PRZEMYSŁOWYCH, WDROŻENIA).
MONITOROWANIE SIECI PRZEMYSŁOWYCH JAKO KLUCZ DO ZABEZPIECZENIA CIĄGŁOŚCI PRODUKTÓW.